Академічна свобода аспірантів факультету дизайну і реклами

Дата: 18.05.2021 | Рубрика: Новини

Студентоцентрований підхід та академічна свобода – одні з найважливіших орієнтирів сучасної освіти. Для аспірантів факультету дизайну і реклами створено подібну атмосферу. Вони не лише вільно висловлюють свої думки та погляди на різні професійні питання під час дискусій на лекціях, але й долучаються до організації власного процесу навчання. Зокрема, разом з викладачками дисциплін «Культурні цінності та культурна спадщина» і «Візуальні й інтерактивні мистецтва» аспіранти обирали об’єкти емпіричних досліджень для закріплення лекційного матеріалу.

Так, нещодавно з Ольгою Шандренко, кандидатом мистецтвознавства, доцентом кафедри дизайну і технологій, дизайнери-науковці послуговувались квест-кімнатою для вивчення особливостей проєктування віртуальних ігор. Також у ході опитування інших відвідувачів вони дослідили поведінку людей та мистецтво їхньої взаємодії у віртуальному просторі. Всі отримали дуже цікавий досвід та враження, і, звичайно, матеріали для своїх наукових досліджень.

А от упродовж дисципліни «Візуальні й інтерактивні мистецтва» молоді науковці аналізували можливості розробки унікальних проєктів за допомогою технологій доповненої реальності.

Особливо їх зацікавив інтерактивний арт-проєкт «Світовідчуття», у якому традиційні гобелени перетворювалися на мультимедійну анімацію. Унікальні твори мистецтва стали поштовхом до переосмислення та наукового пізнання в контексті дизайну.

Окрім новітніх технологій, увага приділяється і вивченню історичних надбань, які протягом століть формували сучасний світогляд митців України та світу. Дослідження культурних цінностей і культурної спадщини аспірантами відбувається в музеях та галереях, які вони пропонують для відвідування.

Разом із викладачкою Ліліаною Вежбовською, кандидатом мистецтвознавства, доцентом кафедри графічного дизайну, науковці-дизайнери аналізують світові шедеври і розширюють свій професійний світогляд. Днями дослідники завітали до Національного художнього музею України, де налічується 40 000 експонатів. Це шедеври українського та закордонного живопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до сьогодення.

Такі емпіричні дослідження надихнули аспірантів на нові пропозиції щодо удосконалення освітньої програми, а також на експерименти у власній педагогічний, науковій і творчі діяльності.