Андрій Палатний: про український art-ринок

Дата: 08.03.2019 | Рубрика: Новини

Молодь Кафедри шоу-бізнесу взяла участь у майстер-класі театрального менеджера Центру сучасного мистецтва «ДАХ», куратора міжнародного мультидисциплінарного фестивалю «ГОГОЛЬFEST» – Андрія Палатного.

Cпікер розповів про культурний ринок в Україні, який, за його словами, тільки почав розвиватися та формувати складові:

• «гравців»
  • правила гри
  • попит і пропозицію
  • систему регулювання ринком.

Наразі створено дві керуючі інституції: Український культурний фонд, що підтримує проекти всередині країни, та Український інститут, який займається промоцією актуального продукту за кордоном.

Далі Андрій акцентував увагу студентів на тому, що вони найближчим часом повинні прийняти чітке рішення, яким саме видом культурної діяльності вони будуть займатися, та зрозуміти, як обрана сфера взаємодіє із зовнішнім світом.

Театральний менеджер виділив основні фактори, котрі допоможуть початківцям побудувати успішну кар’єру в мистецькому просторі:

• розуміння законів та інструментів ринку
  • вміння налагоджувати взаємодію та вести переговори
  • гнучкість у прийнятті рішень та застосування нестандартного підходу
  • готовність морально, фізично та духовно віддаватися на повну
  • усвідомлення, що політика теж має вагомий вплив.

Молоді було цікаво почути про один із наймаcштабніших мультидисциплінарних art-фестивалів – «ГОГОЛЬFEST», який проходить із 2007 року.

Мультидисциплінарний захід поєднує такі напрями: музику, театр, кіно, літературу, перформанси і відповідно має різні локації, тож працювати з таким форматом вкрай важко, адже кожен вид мистецтва потребує особливого підходу.

Першочерговою метою реалізації творчої платформи «ГОГОЛЬFEST» було створення плацдарму для просування української театральної майстерності на зовнішній ринок, але поступово фестиваль трансформувався у величезний production center, де народжуються унікальні продукти.

Завершився цікавий та інформативний майстер-клас сюрпризом від Андрія Палатного: він повідомив, що готовий набрати команду студентів, яка працюватиме разом із ним над створенням нового формату відомого фестивалю.