“ANIMA” – найталановитіший академічний хор студентів України!

Дата: 28.08.2012 | Рубрика: Новини

Академічний хор студентів Київського національного університету культури і мистецтв “ANIMA” став єдиним від України учасником 14-го Міжнародного хорового фестивалю в
м. Невшатель (Швейцарія).

Цей відомий в Західній Європі міжнародний хоровий форум проходить раз у два роки. Хорові колективи світу, які запрошуються до участі, заздалегідь відбираються вимогливим журі. Серед відомих академічних колективів України хор «ANIMA», під керівництвом заслуженої артистки України, професора КНУКіМ Наталії Кречко,  виявився найкращим і довів свою високопрофесійну виконавську майстерність, представивши оргкомітету фестивалю та невшательській публіці обробки народних українських пісень XVII-XXI століть та західноєвропейську музику різних епох.

За 5 днів, що тривав фестиваль, хор репрезентував власний пісенний доробок у 9-ти концертних програмах. Різноманітний та надзвичайно складний репертуар колективу «ANIMA» здобув повне визнання. Крім подарованих квітів, бурхливих оплесків із вигуками «браво», приємним і зворушливим було спілкування з шанувальниками пісенного мистецтва, які схвильовано ділилися враженнями:

– Ваші пісні такі емоційні та зворушливі.
– Які чудові голоси у вашому хорі.
– Ми ніколи не чули такого незвичного тембрального звучання хору.

Академічний хор КНУКіМ захопив та вразив своїм неповторним виконанням і радіослухачів, ставши учасником авторської радіопрограми відомого швейцарського журналіста  Жан-Марка Ріхарда – «Музичний кіоск. Прем’єри». Прямий ефір концерту транслювався не тільки в Швейцарії, але й у Франції.

Міжнародне журі високо оцінивши майстерність та самобутність хору,  нагородило Академічний хор студентів Київського національного університету культури і мистецтв «ANIMA», на чолі з Наталією Кречко, «Спеціальною премією за кращу інтерпретацію та представлення національної програми». Втім найціннішою нагородою для виконавців стало шанування їхнього таланту тривалими бурхливими оваціями.