Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

«ANIMA» в Дюссельдорфі

Дата: 19.10.2018 | Рубрика: Новини

Академічний хор «ANIMA» Університету культури під керівництвом заслуженої артистки України, професора Наталії Кречко провів надзвичайно продуктивну творчу декаду в Німеччині, відвідавши із майстер-класами і мистецькими заходами Академію музики ім. Роберта Шумана в Дюссельдорфі.

Співпраця Факультету музичного мистецтва Університету культури з німецькими музикантами продовжується вже кілька років. За цей час ректор академії Рудольф Віпперман, проректор Фолкер Каліш та викладач Ігор Розов тричі побували на факультеті: проводили відкриті лекції, майстер-класи і репетиції. Останній приїзд фахівців із Німеччини навесні 2018 року відзначився спільною підготовкою україно-німецького концерту хорової музики.

Поїздка до Дюссельдорфу планувалася майже рік: музиканти КНУКіМ вивчали твори німецьких композиторів, які було виконано на кількох концертах у Німеччині (диригував п. Рудольф Віпперман), а німецькі студенти-музиканти вчили твори українських композиторів, котрі під майстерними диригентськими жестами п. Наталії Кречко також були представлені упродовж музичних імпрез.

Наталія Кречко на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук коментувала кожен день німецьких гастролей, ось одне із вражень: «Сьогодні відбувся концерт в залі музичної академії ім. Роберта Шумана. Все пройшло надзвичайно добре. Море вражень від реакції публіки, розмов і вітань з приводу нашого виступу. Після концерту – чудовий неформальний вечір, в якому спілкування німецької та української молоді; професури та студентів було невимушеним, щирим і захоплюючим!».

Ось ще одна замальовка із сторінки п. Наталії: «Вчора чудово пройшов наш перший концерт у Кафедральному соборі м. Ессена… публіка чудово сприйняла наш виступ і всю програму концерту». До речі, у концерті прозвучала велика програма, яку виконали Дівочий хор Ессенського собору, хор «ANIMA» та зведений німецько-український дівочий хор.

Цікавими і плідними були майстер-класи професорів Р. Віппермана і Н. Кречко з диригування: українські студенти диригували німецький репертуар, а німецька молодь – українські хорові твори. Це було надзвичайно пізнавально і творчо! Свою частину програми перед концертом із зведеним україно-німецьким хором опрацьовували також хормейстери Університету культури Олена Грицюк і Назар Якобенчук – помічники п. Наталії Кречко.

Варто зазначити, що участь музикантів Університету культури в таких поважних закордонних імпрезах – це визнання високого рівня викладання у виші, а також свідчення надзвичайної талановитості як студентів, так і їхніх творчих наставників.

Міжнародна співпраця Факультету музичного мистецтва не завершується, уже в листопаді до закладу вищої освіти завітає німецька делегація на чолі із професором Рудольфом Віпперманом. Отже попереду нові творчі проекти!

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року