Ансамбль «Кралиця» – гран-прі «FOLK MUSIC AWARDS 2021»

Дата: 14.09.2021 | Рубрика: Новини

Українська фольклорна пісня лунає Європою. Автентичні твори в Болгарії (м. Балчик – Варна) представили студенти-фольклористи ансамблю «Кралиця» Університету культури. Долучившись до Міжнародного конкурсу «FOLK MUSIC-2021» від International Center «TALENTS OF THE 21 CENTURY», вони здобули гран-прі Міжнародної музичної премії «FOLK MUSIC AWARDS-2021».

Конкурсна програма заходу охоплювала прослуховування перед поважним міжнародним журі, майстер-класи від провідних фахівців із традиційного співу, танців і техніки дихання, виступи на гала-концерті, а також нескінченні фестивально-конкурсні музичні джем-сейшени.

Як відомо, Міжнародна музична премія «FOLK MUSIC AWARDS-2021» вручається за підсумками конкурсу «FOLK MUSIC 2021» і передбачає такі нагороди: за краще дуетне виконання, за краще сольне виконання, за краще колективне виконання, за внесок у розвиток фольклору, спеціальна нагорода за популяризацію фольклору.

Талановиті фольклористи Університету культури отримали гран-прі в номінації «Фольклорні ансамблі, автентичний фольклор» (вікова категорія 18+), презентувавши пісенну творчість разом із понад 40-ка колективами з України та Болгарії!

Кожен артист ансамблю «Кралиця» був нагороджений грамотою за участь у конкурсі і, власне, одержану перемогу.

«Враження надзвичайні! Українська пісня, яка лунає над морем, – це незабутні емоції!» – поділились переможці.

За словами заступника декана факультету музичного мистецтва Університету культури Тетяни Пістунової, участь у таких міжнародних конкурсах є яскравим проявом академічної мобільності та міжнародної співпраці науково-педагогічного колективу і студентів-музикантів Університету культури.

Її думку поділяє і відомий український фольклорист, художній керівник ансамблю «Кралиця», професор КНУКіМ Іван Сінельніков, який, крім того, вважає, що перемога молоді в європейській імпрезі – це свідчення реалізації багаторічної освітньої програми мистецького вишу, спрямованої на підготовку фахівців-фольклористів, покликанням і професійним обов’язком яких є збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини України!

Окрім фестивалю, краличани відвідали екскурсію у Ботанічному саду поруч з м. Балчик, мандрували Варною, завітали до неповторного історичного міста Несебр, і, звичайно, насолодились теплим бризом Чорного моря, відпочивши на узбережжі.

Фольклорний ансамбль «Кралиця» КНУКіМ надзвичайно вдячний деканату факультету і керівництву Університету культури за всебічну підтримку в організації та здійсненні подорожі на міжнародний конкурс до Болгарії!