Антоніна Гурбанська – лауреат літературної премії імені Євгена Маланюка

Дата: 07.03.2018 | Рубрика: Новини

У Кропивницькому  конкурсна комісія обрала  двох лауреатів літературної премії імені Євгена Маланюка – однієї із найпрестижніших у нашій країні. Лауреатом премії за 2017 рік у номінації «Літературознавство і публіцистика» стала професор Київського національного університету культури і мистецтв, доктор філологічних наук, заслужений працівник культури України, член Національних спілок письменників і журналістів Антоніна Іванівна Гурбанська  за книгу «Слово – людина – світ: студії з літературознавства, культурології та соціальних комунікацій».

В обласній науковій бібліотеці імені Д. І. Чижевського відбувся урочистий захід, присвячений дню народження видатного земляка і співця «Степової Еллади» Євгена Маланюка (1897–1968), авторитетного поета і літературознавця, культуролога, автора мистецьких есеїв та історичних розвідок,  і вшануванню лауреатів премії в номінаціях «Літературознавство і публіцистика» та «Поезія» (Артем Луценко за книгу «Півкроки»).

Диплом про присвоєння звання лауреата, відповідний нагрудний знак, почесну відзнаку обласної ради та обласної державної адміністрації – скульптуру «Степовий орел» і грошову винагороду вручили перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко та заступник голови обласної ради Ігор Степура.

Сергій Коваленко привітав Антоніну Гурбанську й Артема Луценка із присвоєнням високого звання, наголосивши, що вони – визнані митці, які своїм словом утверджують гуманістичні і націоцентричні ідеї, про що мріяв Євген Маланюк, а також побажав їм невичерпного натхнення в реалізації творчих задумів та подальших  досягнень на літературній ниві. Він зазначив: «Книга Антоніни Гурбанської «Слово – людина – світ» – вагомий внесок у розвиток українського літературознавства і публіцистики. Дослідження творчості В. Близнеця, В. Винниченка, Є. Маланюка, М. Вінграновського, Л. Костенко, Гр. Тютюнника та інших письменників розкриває особливості творення словом енергії художнього впливу на читачів, орієнтує їх на соціальну відповідальність, принциповість, виробляє здатність відстоювати істину, чесність, порядність, впливаючи на формування особистої та громадської думки».

До привітань  майстрів літературного слова приєдналися директор видавництва «Имекс-ЛТД» Тамара Саміляк і доктор філологічних наук, професор, проректор Центральноукраїнского державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Сергій Михида.

Під час урочистостей перед гостями виступив жіночий хор «Prima Vista» Кіровоградського музичного училища. Вірші Євгена Маланюка зачитали актори театру імені Марка Кропивницького Галина Романюк та Олексій Дорошев.

Премія Євгена Маланюка – це творча відзнака, якою нагороджуються літератори за високохудожні твори (у жанрах поезії, прози, драматургії, літературознавства, перекладу), спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення культурної спадщини українського народу, державотворення і демократизацію суспільства.