Археологія як наука! Археологія як мистецтво! Археологія як студентська практика!

Дата: 08.07.2014 | Рубрика: Новини

Студенти Кафедри історії України і музеєзнавства Київського національного університету культури і мистецтв пройшли археологічну літню практику на розкопках Давньоруського городища, що в Київській області.

Гречко Д. С. доцент кафедри музеєзнавства КНУКіМ к.і.н. Бабіна А. Пабат А. Мешкова А. Березнюк Т. Костюченко Ю. Остапчук МСтудентка каф. музеєзнавства 3 курс Марина Остапчук

Науково-педагогічний колектив кафедри склав план практики, визначив мету, узгодив форми і засоби проведення дослідження.

Викладачі і студенти кафедри історії України і музеєзнавства КНУКіМ на арх. розкопках 2014IMG_4700

Майбутні історики-музеєзнавці, експерти з культурних цінностей практикували набуті знання, вміння і навички під час вивчення предметів «Археологія України», «Польові дослідження»: провели розкопки, дослідили давньоруський шар історії, опанували основи археологічної практики. Координував роботу студентської експедиції відомий український археолог, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, доцент КНУКіМ, автор більше, ніж 250 наукових праць Сергій Жанович Пустовалов.

Керівник арх. практики к.і.н. доц. КНУКіМ Пустовалов Сергій Жанович

Поєднання наукового, освітнього, дослідницького, археологічного підходів у навчанні надали змогу студентам краще зрозуміти свій фах, його специфіку, своє місце у професії.

IMG_4693IMG_4713 Студенти 2 курсу МС-32 Бабіна А. Пабат А. Калінін С. Марущак Ю.

Після інструктажу, який провів начальник експедиції, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу давньоруської археології Інституту археології НАН України Всеволод Глібович Івакін, студентська молодь з цікавістю заглибилась у всі тонкощі та особливості археологічних досліджень.

IMG_4689 Викладачі кафедри МС КНУКіМ Гречко Д.С. Гончарова О.М. Ключко Ю.М. Чухрай Л.О. Пустовалов С.Ж

Підвищений інтерес студентів викликали цікаві знахідки. Керівник практики Сергій Пустовалов по маленькій деталі знайдених артефактів допомагав КНУКіМівцям встановлювати предмети, їх датування, особливості, функціональне призначення. Перед очима студентства ніби оживала історія. Нарешті здійснилася їхня мрія, звершилася професійна мета, замайоріли нові обрії.

Фундамент церкви Х ст.. Саркофаг Гончарний горн IMG_4704 IMG_4695

Після проведеної археологічної практики історики-музеєзнавці, експерти з культурних цінностей переконались: той, хто знає і шанує своє минуле – має велике майбутнє!