Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Бандурне мистецтво – без кордонів!

Дата: 27.05.2020 | Рубрика: Новини

Для мистецтва не існує обмежень і кордонів! Засвідчила своїм талантом і працелюбністю бандуристка IV курсу факультету музичного мистецтва Юлія Григорук. Студентка здобула перемогу у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Baltic breeze – 2020», який відбувся цього року за підтримки Міністерства культури, молоді та спорту України, оргкомітету фестивалів «Квітуча Україна» (Україна, Київ), продюсерського центру «Impressa» (Латвія, Рига) та міжнародного фестивального руху «Stars Way» (Чехія, Прага).

«Baltic breeze – 2020» – це масштабна мистецька платформа, що гуртує багатогранну творчу молодь із різних країн світу з метою вдосконалення виконавської майстерності, підтримки і розвитку талановитих особистостей та взаємопопуляризації світової, європейської та національної культур.

У фестивалі такого формату Юлія Григорук брала участь вперше, тож одразу вирішила спробувати себе у двох номінаціях: «Інструментальний жанр/Бандура» та «Академічний вокал». На першу номінацію подавала домашній відеозапис «Елегії» К. Мяскова, котру репетирувала спільно зі своїм викладачем і творчою наставницею Надією Брояко. З вокалу підготувала чудову пісню на слова Д. Луценка та музику В. Івасюка «Чебреці», нотами якої поділилась зі студенткою народна артистка України Світлана Мирвода.

Автентичне звучання бандури, її пронизливий і сентиментальний «голос», надзвичайно талановито втілений у композиціях конкурсанткою, став відкриттям фестивалю і одностайно підкорив журі. Тому за підсумками міжнародного конкурсу Юлія Григорук отримала одразу два дипломи лауреата першого ступеня.

 

Охоплена емоціями переможниця написала на своїй сторінці у Фейсбук: «Ні, це не сон. Так, їх аж дві. Міжнародний фестиваль «Baltic breez» у номінаціях «Бандура» та «Академічний вокал». З огляду на стрімкі сесійні квести в університеті – це неймовірна радість, підтримка і стимул рухатися далі!».

Особливу подяку за перемогу та власну виконавську майстерність Юлія висловлює улюбленому викладачеві, професору Надії Богданівні Брояко, яка зробила значний внесок у підготовку не лише конкретних творів, а й багатьох інших, адже вкладає душу і творчий досвід у заняття зі своїми студентами.

Контакти