Бібліотека: місце традицій, простір інновацій

Дата: 06.12.2018 | Рубрика: Новини

У Науковій бібліотеці КНУКіМ відбувся круглий стіл «Бібліотека: місце традицій, простір інновацій». Це перший із низки заходів, які книгозбірня присвячує своєму 55-річному ювілею. Модератори круглого столу Юрій Іванович Горбань, директор Наукової бібліотеки, кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв та Валентина Миколаївна Медведєва, кандидат педагогічних наук, професор Кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв.

Книжкові виставки, розташовані в холі, «Інформація як знання, бібліотека як центр освіти» та «Науковий світ бібліотек» змістовним наповненням підтверджували справедливість тези про природнє поєднання традицій та інновацій в розвитку сучасних бібліотек згідно з викликами часу.

Відкрив наукове зібрання Юрій Горбань. У вітальному слові він підкреслив, що завдання, які виконує бібліотека у науковому, навчальному, просвітницькому просторі Університету культури, є яскравим втіленням креативного підходу та реалізації напрямків стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України».

Надзвичайно багатовекторною і різноплановою є робота Наукової бібліотеки у розбудові інформаційного та освітнього простору університету, наданні якісних послуг користувачам, висвітленні і поширенні актуальних послуг. Юрій Іванович побажав всім учасникам яскравих виступів, відкритої та дружньої атмосфери спілкування, доброго настрою.

Тему «Книга і бібліотека в єдиному інформаційному просторі» порушила Валентина Миколаївна Медведєва. Вона зазначила, що життя бібліотеки нерозривно пов’язано з філософією розвитку людства. При цьому бібліотека як інституція втілює принцип доступності для всіх. Професор акцентувала на необхідності підтримки і розвитку традиційних принципів гуманізму, патріотизму інноваційними засобами.

Оксана Євгенівна Матвійчук, кандидат педагогічних наук, доцент Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка ознайомила присутніх з проектом «Лідер бібліотечної справи», спрямованим на піднесення іміджу бібліотечної професії та багатогранність пов’язаних з нею можливостей.

Людмила Іванівна Прокопенко, кандидат культурології, доцент Кафедри інформаційних технологій Київського національного університету культури і мистецтв окреслила проблеми підготовки кадрів для бібліотек. Наголосила на важливості й користі прямого спілкування студентів з фахівцями під час проходження практики.

Напрацюваннями бібліотек у створенні й популяризації електронних ресурсів поділились Тетяна Сергіївна Комлик, головний бібліограф відділу науково-інформаційних проектів Наукової бібліотеки імені М.В. Довнар-Запольського ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» та Олена Олексіївна Скаченко, завідуюча сектором методичної роботи Наукової бібліотеки Київського національного університету культури і мистецтв.

Тетяна Комлик висвітлила питання підвищення якості інформаційного обслуговування за допомогою сучасних технологій на прикладі науково-освітніх ресурсів та цифрової колекції, створених у Науковій бібліотеці імені М.В. Довнар-Запольського.

Олена Скаченко зробила огляд електронних інформаційних продуктів, які створені та використовуються в Науковій бібліотеці КНУКіМ для інтерактивного спілкування і зворотного зв’язку з користувачами.

Інна Георгіївна Лобановська, завідувач відділу комплектування та наукового опрацювання документів Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського свій виступ присвятила науково-методичному забезпеченню впровадження універсальної десяткової класифікації в освітянських бібліотеках. Презентувала останні методичні розробки стосовно УДК.

Круглий стіл об’єднав представників бібліотек різних систем і відомств, оскільки більшість обговорюваних проблем і завдань є загальними для всієї бібліотечної спільноти.

Робота круглого столу «Бібліотека: місце традицій, простір інновацій» пройшла в конструктивній атмосфері, присутні отримали друкований збірник матеріалів та сертифікат учасника.