«Бовсунівські бабусі» в Університеті культури

Дата: 01.12.2018 | Рубрика: Новини

В Університеті культури відбулась творча зустріч із народним фольклорним аматорським колективом «Бовсунівські бабусі» із села Бовсуни, що в Лугинському районі на Житомирщині. Організувала чудову зустріч лабораторія музичного фольклору Факультету музичного мистецтва КНУКіМ, а саме – подружжя музикантів-фольклористів Івана і Валентини Сінельнікових.

Окрім студентів-музикантів, випускників і викладачів Університету культури, із бабусями «зустрічалися» фольклористи Національної музичної академії України імені П. Чайковського, викладачі і молодь Інституту філології Національного університету імені Т. Шевченка, співробітники Національного музею архітектури та побуту України «Пирогово», учасники фольклорних гуртів «Кралиця», «Рожаниця» та всі, кому небайдужа доля народної пісні і традиційної культури України.

Народний фольклорний аматорський колектив «Бовсунівські бабусі» був створений у 2006 році. Його учасницям від 78 до 88 років. Їхній одяг, спів та манера виконання народних пісень є унікальними. Бабусі не просто співають автентичні пісні, а ще й під час співу вправно прядуть, микають мички, змотують прядиво. За відносно короткий час свого існування колектив із поліського села Бовсуни взяв участь у десятках місцевих, всеукраїнських і міжнародних пісенних та фольклорних фестивалях, неодноразово ставав їх переможцем і володарем гран-прі.

«Бовсунівські бабусі» є учасницями проекту «Поліфонія» міжнародного культурного співробітництва Угорщини, України та Франції, підтриманого програмою Європейською Союзу «Креативна Європа». Про творчі подорожі, своє рідне село і його традиції розповідали під час зустрічі ці дивовижні, надзвичайно прості сільські жіночки із нелегкою долею, мрією яких, як з’ясувалось, була зустріч із Михайлом Поплавським.

І їхня мрія збулася – Михайло Михайлович не лише завітав на зустріч, але й кожну із співачок поцілував, для кожної знайшов добрі слова, наголосивши, що саме на тендітних плечах таких сільських бабусь тримається традиція, а отже – Україна!

Цією творчою зустріччю відродилась «Етносвітлиця» – культурологічний проект фольклористів Університету культури, започаткований Валентиною та Іваном Сінельніковими у 2016-му році. Зустріч із «Бабусями», якою розпочали третій сезон творчої діяльності «Етносвітлиці», стане одним із заходів збереження і підтримки невмирущої співочої традиції Поліського краю. Тож як у народній мудрості йдеться – «Легше тобі на душі стане, як пісня до твого серця загляне!».