Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Чорна комедія про сучасного Гамлета

Дата: 03.05.2022 | Рубрика: Новини

Новий етап російсько-української війни змусив мільйони українців залишити рідні домівки. Рятуючись від звірств московитських ординців, руйнівних обстрілів та бомбардувань житлових кварталів, студенти та викладачі факультету театру, кіно та естради КНУКіМ і КУК знайшли прихисток на заході країни і влаштували там «мистецький фронт».

«Сидіти, склавши руки, це не про нас. Прийшовши до тями від стресу, одразу вирішили робити свій внесок у перемогу України. Оскільки найкраще, що ми вміємо, це ставити та грати вистави, тож облаштували свій маленький театр, адже мистецтво є потужним засобом морально-духовної підтримки», – поділились студенти-актори, які, незважаючи на воєнні дії, продовжили навчання за обраним фахом.

За короткий термін творча молодь разом зі своїми наставниками і майстрами курсу Олександром Матузком та Яніною Бабченко вже створила і представила виставу «Імітація».

Сцену, де відбувалось театральне дійство, студенти змонтували власноруч, поруч розмістили місця для глядачів, серед яких мешканці із сіл, міст і містечок, де тривають активні бої з ворогом.

«Імітація» – це складна родинна колізія, розкрита через жанр чорної комедії, що відображає реальне життя, аби висміяти образи, безвідповідальність і мстивість людей, які пов’язані сімейними вузами. Іншими словами – сучасна історія Шекспірівського Гамлета, де Валентин, він же головний герой, прагне помститись за вбивство батька, котрого нібито лишив життя дядько хлопця. У підступності він звинувачує власну матір, покладаючи й на неї провину за втрату тата, і намагається фізично труїти обох, чим позбавляє себе можливості зробити об’єктивні висновки, пробачити й налагодити мирне співіснування в колі власної родини.

У виставі простежується і друга сюжетна лінія, за якою події розвиваються в поліційному відділку, куди, власне, статистом працевлаштувався головний персонаж. Посадові обов’язки він виконує досить не професійно, проводить недбало слідчі експерименти, чим лише створює хаос у колективі. Утім, за словами глядачів, робить це доволі комічно, не згущуючи барви і без того негативного образу. Варто підкреслити, що аудиторія емоційно реагувала на окремі епізоди та гучно аплодувала напринці дійства, вподобавши дещо заплутаний сюжет.

Згодом, як розповів майстер курсу Олександр Матузко, студенти факультету театру, кіно та естради представлять нову виставу за мотивами одного з творів Володимира Винниченка. Тематику юні актори обрали самостійно, аби спробувати втілити різні за характером образи та виявити власну творчу індивідуальність, особливість, притаманну конкретному типажеві.

Окрім репетицій і вистав, молоді артисти організовуть розважальні виступи для малечі і всіх охочих, та й загалом підтримують моральний і психологічний дух громади.

Отже творча молодь у тривожний для країни воєнний час розгорнула український «театральний фронт» і навіть планує гастролі до Ужгорода, Тернополя, Дрогобича та Львова.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року