Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Codeweek в Університеті культури

Дата: 09.11.2021 | Рубрика: Новини

Тиждень коду в Університеті культури став чудовою нагодою для студентів спеціалізацій «Менеджмент веб-проєктів, дизайн цифрового контенту» та «Менеджмент соціальних мереж, інтернет-маркетинг», аби набути new skills зі створення сайтів.

Професійним досвідом із молоддю поділився випускник кафедри комп’ютерних наук, а нині веб-розробник і талановитий музикант Олександр Куц.

Зорганізувала зустріч Марина Толмач, викладачка кафедри комп’ютерних наук, заступник декана факультету дистанційного навчання, яка акцентувала, що нині в умовах цифрової трансформації кожна галузь потребує фахівців інформаційної справи, котрі володіють навичками розробки цифрових ресурсів.

Протягом майстер-класу Олександр ознайомив студентів із життєвим циклом розробки сайту – від ідеї до реалізації – та окреслив ролі ІТ-фахівців для кожного етапу, визначивши необхідний рівень володіння навичками програмування для даних професій. Наприклад, щоб займатись дизайном сайту, не обов’язково вміти малювати, а от для керування проєктом з розробки та просування – важливо розуміти ази програмування, аби правильно ставити та розподіляти завдання команді.

Також учасники майстер-класу дізнались про різницю між front-end та back-end розробками, аспекти UX/UI дизайну, поговорили про юзабіліті та управління проєктами.

«Front-end-розробка зосереджена на тих елементах сайту, які ви бачите у браузері і з якими безпосередньо взаємодієте. Back-end – «невидимий двигун» – відповідає за функціонал сайту і має справу з такими речами, як бази даних та сервери», – сказав спікер.

Цікавими виявились для студентів рекомендації щодо переліку скілів, котрі стануть в нагоді для будь-якої професії в галузі ІТ, та демонстрація реальних проєктів, над якими зараз працює Олександр Куц.

Наприкінці заходу молодь поставила чимало запитань веб-розробнику про набуття практичного досвіду та ресурси для самовдосконалення.

Майстер-клас відбувся на підтримку ініціативи #CodeWeek в рамках співпраці з проєктом Erasmus+ «#dComFra – Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens», що реалізується на кафедрі комп’ютерних наук.

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року