Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Дорога спадщина Дмитра Луценка

Дата: 15.10.2015 | Рубрика: Новини

Чудовою музичною програмою артисти-викладачі і творчі студентські колективи КНУКіМ вшанували пам’ять видатного українського поета-пісняра Дмитра Луценка.

1

Дмитро Омелянович – ніжний і трепетний лірік, автор популярних, улюблених народом пісень – «Києве мій», «Хата моя, біла хата», «Мамина вишня», «Осіннє золото», «Зачарована Десна» та ін. Поет працював із найвідомішими композиторами-піснярами: Ігорем Шамо, Олександром Білашем, Анатолієм Пашкевичем, Володимиром Івасюком, Платоном Майбородою…

3

Концерт, що відбувся в Національній філармонії України, був присвячений 94-ій річниці від дня народження видатного поета і зібрав повну залу поціновувачів його мистецтва. На сцені співали лауреати мистецької всеукраїнської премії імені Дмитра Луценка різних років (до речі, винагорода цього року вручалася у 25-ий раз!): народний артист України Олександр Василенко, заслужені артисти України Оксана Калінчук, солістка Національної філармонії України, викладач Факультету музичного мистецтва КНУКіМ і організатор концерту, а також цьогорічна лауреатка премії імені Д. Луценка Тетяна Школьна (викладач сольного співу ФММ КНУКіМ).

???????????????????????????????

2

Прем’єрні твори – на власну музику «Коли ти зі мною» і «Народе мій» на музику Ірини Кириліної (заслуженого діяча мистецтв і викладача ФММ КНУКіМ) заспівала випускниця КНУКіМ, сьогодні – відома громадська діячка і етноспівачка Руслана Лоцман.

???????????????????????????????

Також у концерті взяв участь дитячий хор Києво-Печерської Лаври (художній керівник Тетяна Войцеховська), який представив на розсуд мистецької публіки прем’єру двох нових пісень на вірші майстра молодої композиторки Лідії Васіної. Відомі твори Дмитра Омеляновича «Як я люблю тебе» і «Хата моя, біла хата» прозвучали в майстерному виконанні тріо бандуристок Національної радіокомпанії України.

???????????????????????????????

У другому відділенні концерту на сцені панував Український народний хор імені Станіслава Павлюченка Факультету музичного мистецтва КНУКіМ (художній керівник і головний диригент – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова). За участі ансамблю народного танцю «Київ» Кафедри народної хореографії КНУКіМ (художній керівник і балетмейстер – професор Ірина Гутник) була продемонстрована вокально-хореографічна композиція з пісень на вірші Д. Луценка – «Зачарована Десна», «Ой пливи, вінок» і «Не шуми, калинонько» І. Шамо, «Не громи в степах гудуть» А. Авдієвського та «Дорога спадщина» О. Зуєва.

7

У фіналі концерту найвідоміші твори митця – «Мамина вишня» А. Пашкевича (солістки: Влада Євреімова і Валентина Єрмолаєва), «Осіннє золото» І. Шамо (соліст – заслужений артист України Володимир Опенько) і «Києва мій» (соло – В. Опенько в дуеті із заслуженою артисткою України Іриною Семененко) – співала разом з артистами, стоячи, уся глядацька зала.

???????????????????????????????

На концерті-пам’яті була присутня родина поета – вдова Тамара Іванівна і син Сергій Дмитрович, який наприкінці вечора подякував і низько вклонився народному хору КНУКіМ та його керівникові – Олені Михайлівні Скопцовій, а також організаторам музичного заходу – за високу професійну майстерність і вірність традиціям у творчості!

???????????????????????????????

Згадаймо вічні Луценкові вірші – мистецький заповіт:

Залишу я синові у спадок

Батьківське терпіння і хоробрість,

Щоб збагнув із вдячністю нащадок,

Як життя плекалося і добрість,

Вистраждану пісню соловїну,

Вірність в дружбі і жагу кохання,

Щоб беріг, як неньку, Україну,

Повну мрій про щастя й процвітання.

 

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року