“Древо життя” – пізнання давніх українських традицій через мистецтво декоративного живопису.

Дата: 03.10.2016 | Рубрика: Новини

Cтуденти  кафедри  інформаційної, бібліотечної та архівної справи разом із доцентом Прокопенко Людмилою Іванівною відвідали Державну наукову архітектурно-будівельну бібліотеку імені В. Г. Заболотного де відбулася презентація виставки декоративного живопису “Древо життя” української художниці Тетяни Андріївни Грицай. Тетяна Грицай – майстер з декоративного розпису, художнього розпису скла (вітражу), екодизайнер, член Київської організації Національної спілки художників України, викладач. Художниця має активну громадянську позицію і бере активну  участь у всеукраїнських, міжнародних мистецьких виставках, у соціально-культурних заходах, серед яких: Міжнародний фестиваль східних мов та культури, Міжнародний фестиваль «Drevo Fest», ІІІ Національний фестиваль флористичних об’єктів  «Місто сонця», Всеукраїнський проект «Військово-польовий АРТ», ХІ Всеукраїнська акція «Серце до Серця», Всеукраїнський туристичний FEST «У гості до Українців», Міжнародний еколого-мистецький проект «Діалог з природою». Роботи Тетяни Грицай зберігаються в Музеї історії Києва, мистецькому центрі «Дзиґа» (Львів) у фондах Національного військово-історичного музею України та в приватних колекціях України, Італії, Німеччини, Канади.

uhwfq rbhsq s cccc4

За словами пані Тетяни, композиції її художніх творів, є втіленням символічного образу Древа життя, в яких вона намагається відобразити нерозривність минулих звичаїв із сьогоденним мистецтвом. Про це свідчать їх назви: «Древо щастя», «Дерево кохання», «Древо відчуттів», «Літня казка», «Містична квітка», «Чарівна ніч».

кир__й __ грицайrtrt3

Поєднання народної техніки з індивідуальним відчуттям автора проявляється в унікальній гамі кольорів та техніці виконання живопису. Яскрава палітра кольорів, безмежений політ фантазії, тонке розуміння краси – все це в роботах Тетяни Грицай.
Під час заходу студенти отримали як духовну так і естетичну насолоду від творчості Майстрині: Мали нагоду познайомитися з Тетяною Андріївною особисто: гармонійне поєднання зовнішньої і внутрішньої краси у одній людині, яку можна висловити віршем англійського поета  Вільяма Вордсворта:

Святе мистецтво! В пензлі чи пері
Є сила дати вічність кожній рисі

Хмарини, що пливе в небесній висі,

Веселих промінців химерній грі,

Вони спиняють порух віт вгорі
І подорожніх, що ідуть у лісі,

І корабель, що при скелястім мисі

Навік в заливі кинув якорі.

Дитя весни, і літа, й падолисту,
Що вірно тчуть ясну твою окрасу,
Мистецтво, ти даруєш благодать.

І стримане, просте, хоч повне змісту,
Ти вмієш вирвать мить із плину часу
І в ній божисту вічність передать!

Cтуденти  кафедри  інформаційної, бібліотечної та архівної справи бажають Тетяні Андріївні Грицай натхнення, творчих успіхів і  нових професійних досягнень!

Водночас,  висловлюють подяку  колективу Державної наукової архітектурно-будівельної  бібліотеки імені В. Г. Заболотного за співпрацю та можливість долучитися до прекрасного.

fr[itegrucai_0

Познайомитися із матеріалами презентації також можна на сайті бібліотеки: