Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Експозиція патріотичних плакатів в Австралії

Дата: 22.09.2022 | Рубрика: Новини

Антивоєнна графіка студентів і викладачів факультету дизайну і реклами Університету культури розширила географію. Нещодавно плакатні твори, що розповідають про трагедії війни й геноцид українців, презентували в австралійському Сіднеї.

Експозиція стала можливою завдяки контактам Національної спілки художників України (НСХУ) і Спілки українських митців Австралії (СУМА) / Ukrainian Artists Society of Australia (UASA).

Для виставки, яка відбулась у Сіднейському таун-холі, австралійські куратори відібрали 35 робіт студентів і педагогів мистецького вишу Серед авторів проєкту: Anastasiia Antonenko, Yulia Arnautova, Volodymyr Bolbas-Bayer, Andriy Budnyk, Kateryna Davydenko, Kyrylo Karieiev, Valentyna Laguta, Olha Lozko, Melissa Luhova, Oleksandr Mikula, Anastasia Mohylenko, Kateryna Musienko, Mykola Mykytenko, Daria Nika, Daniil Panchenko, Marina Perepelitsia, Viktoria Petrova, Sofia Polishchuk, Yuliia Polishchuk, Maria Popova, Vitaliya Popovych, Olexandra Poshablia, Ruslan Rabenko, Vladyslava Roganova, Oksana Rublenko, Olha Simonenko, Ksenia Stuzhuk, Kateryna Sumar, Yulia Trokhymchuk, Viktoria Volodko.

Кожен із плакатів має окрему історію створення, бо працювали над проєктами автори в доволі складних умовах, навіть в окупації.

Тож відображені у графічних творах образи достеменно змальовують пережитий колапс емоцій і відчуттів дизайнерів. Це і нищівний приліт ворожих ракет, скривджене жіноцтво, ошукані осиротілі діти, безіменні могили закатованих родин й інші невимовні жахіття війни, на які, взявши до рук автомати, уже з іншого плакату суворо позирають бійці українського літературного фронту Тарас Шевченко, Леся Україна та Іван Франко, а поруч майорить розстріляна окупантами червона калина.

Окрім таун-холу, плакатні твори представили на патріотичних вуличних демонстраціях, де звучали заклики до завершення війни, про перемогу України й такий жаданий мир. Кошти, зібрані під час заходів, були спрямовані до фонду підтримки українських біженців.

Незабаром після Сіднея плакатна виставка вирушить у тур іншими містами Австралії, за планом це Канберра, Брісбен, Перт та Аделаїда. Співорганізатором туру виступило видавництво української літератури із Сіднея – SOVA. За підсумками пересувної експозиції австралійські куратори мають намір видати загальний каталог дизайн-проєктів.

Раніше, як відомо, виставка унікальних плакатних творів студентів і викладачів Університету культури відбулась у Болгарії, Польщі, Іспанії та США. Куди згодом попрямує мандрівна експозиція поки що тримають у таємниці, але закордонні співорганізатори висловлюють переконання, що патріотичну графіку української творчої молоді і її наставників має побачити весь світ.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року