Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Факультет культурології – наш улюблений!

Дата: 10.07.2017 | Рубрика: Новини

Непомітно минув захопливий перший рік навчання культурологів-початківців, залишившись у пам’яті студентів… Яким?

«Студентські роки – це той час у житті людини, коли відбуваються найяскравіші відкриття. Це доросле життя, яке ще не увійшло в колію буденності. Це усвідомлення того, що всі шляхи на світі відкриті для рішучих і цілеспрямованих підкорювачів неможливого.

Саме цей період є найбільш важливим для накопичення й поглиблення своїх знань. Це відмінний шанс побачити світ, пора нових знайомств і міцної дружби на довгі-довгі роки.

Ми, студенти-культурологи, вдало поєднуємо час навчання і розваг. Разом цікавіше і готуватись до іспитів, і святкувати День студента, здійснювати наукові дослідження та відпочивати влітку. Ми як одна велика і дружня родина», – поділилися своїми враженнями першокурсники групи КДД-16.

Яскравим та насиченим на події видався для КДД-шок 2016-2017 навчальний рік. Із перших днів відвідування вишу першокурсники Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності із захопленням занурились у культурне життя столиці. Разом зі своїм куратором Катериною Гайдукевич студенти групи КДД-16 здійснили незабутню прогулянку центральними вуличками славетного Києва. Вони оглянули пам’ятку оборонної архітектури Київської Русі «Золоті ворота», Національну оперу України ім. Тараса Шевченка, Київський будинок вчителя. Звичайно ж, студенти прогулялись історичними вулицями, Володимирською та Богдана Хмельницького, адже лише цінуючи своє минуле, можна творити щасливе майбутнє.

Однією з найважливих подій в житті кожного студента-першокурсника є посвята у професію. На урочистий захід до першачків завітали проректор з навчально-виховної роботи Анатолій Гуменчук, декан Факультету культурології Валерій Кушнарьов і заступник декана Олена Каракоз. Запальна комедійна постановка у виконанні старшокурсників КДД вкотре підтвердила, що професія організатора культурно-дозвіллєвої діяльності – це покликання.

Професійному і творчому зростанню молоді сприяли систематичні майстер-класи, які вже стали невід’ємною складовою навчального процесу. Зокрема, під егідою Міжнародного студентського бізнес-клубу відбувся майстер-клас присвячений управлінню персоналом у сфері культури. Спікерами виступили успішні американські управлінці і бізнесмени з більш ніж 30-річним досвідом керівної роботи у великих корпораціях, консультанти представників бізнесових кіл Сполучених Штатів Америки і країн Європи Wayne Morris та Mark Fris. Тренери ділилися уміннями складати резюме і проходити співбесіду.

Зустріч із діячем культури, ідеологом, організатором міжнародних музичних фестивалів Євгенією Стрижевською сприяла побудові творчої співпраці з організаторами-початківцями. Молоді випала надзвичайна нагода стати учасниками та волонтерами щорічних міжнародних фестивалів. Такий досвід є важливою складовою професійного та особистого зростання для студентів.

Разом із кандидатом мистецтвознавства, доцентом Світланою Оборською і старшим викладачем Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності Сергієм Килимистим культурологи долучилися до урочистої події – відкриття культурно-освітнього проекту «Всесвітня спадщина ЮНЕСКО в руках молоді», який відбувся у Державній бібліотеці України для юнацтва. Захід спрямований на усвідомлення важливості збереження універсальних цінностей національної та всесвітньої культурної спадщини для теперішнього і майбутнього поколінь, розвиток міжкультурного діалогу, підвищення рівня толерантності та виховання патріотизму, поваги до української мови, культури, національних традицій. КНУКіМівці мали змогу познайомитись із головою Міжнародного фонду культурного співробітництва Владою Литовченко, яка вже декілька років поспіль активно співпрацює з Кафедрою культурно-дозвілевої діяльності.

До того ж, навіть звичайним будням культурологів можна позаздрити. Адже зірок КДД-шки зустрічають в університеті дуже часто, не виняток і медійне обличчя спільноти «Чоткий паца» Антон Мурафа. Або майстер-клас від народного артиста України, актора театру і кіно Богдана Бенюка. Він розповів першокурсникам про власний шлях професійного становлення та поділився таємницями театрального життя.

Надзвичайно цікаво для першокурсників промайнула ознайомча практика, котра була насичена пізнавальними екскурсіями, цікавими творчими зустрічами та знайомствами.

КНУКіМівці на власному досвіді переконались у дивовижності та особливості атмосфери київського музею Михайла Булгакова. Ця історична пам’ятка увійшла в двадцятку найкращих літературних музеїв світу. КДД-шки не встигали переводити подих від поєднання цікавої історії життя письменника та неймовірної архітектури будівлі, надзвичайних предметів побуту, захоплюючих портретів, вінтажних речей, гри світла, несподіваних сюрпризів у вигляді входу до іншої кімнати через білосніжну шафу або «чарівного» дзеркала, яке відкривало завісу потойбічного життя.

Студенти групи КДД-16, продовжуючи ескрусії столичними пам’ятками культури, обрали досить незвичайне місце для знайомства із прекрасним – Музей історії туалету. Коли куратор групи Катерина Гайдукевич запропонувала студентам відвідати саме цей культурний заклад, більшість із здивуванням сприйняли пропозицію, але цікавість перемогла. Екскурсовод розказала культурологам історію виникнення та розвитку туалетів з античних часів до сьогодення. Розповідь про необхідний предмет щоденного вжитку не залишила байдужим жодного студента.

Серед усього розмаїття об’єктів культурної спадщини столиці особливе зацікавлення студентів-культурологів викликали Національна історична бібліотека України як одна з найвизначніших пам’яток культури держави, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Київський палац дітей та юнацтва, а також Музей театрального, музичного і кіномистецтва України, де першокурсникам вдалося на власні очі побачити безліч цікавих експозицій та експонатів музею, зокрема виставку «Театральне мистецтво України».

Також культурологи завітали у Центр української культури та мистецтва, створений у 2005 р. родиною Анатолія і Світлани Долеско. За десять років свого існування центр перетворився на всесвітньовідомий осередок української культури, у якому відроджуються та зберігаються споконвічні звичаї нашого народу, згуртовуються майстри декоративно-прикладного мистецтва, реалізуються сотні всеукраїнських та міжнародних мистецьких проектів.

Особливе враження на культурологів справив багатофункціональний історико-культурний заклад – Національний музей «Чорнобиль», який відкрив свої двері відвідувачам 26 квітня 1992 року. Метою функціонування музею є не лише інформування людей про наслідки Чорнобильської катастрофи, але й осмислення уроків трагедії в усіх сферах людського життя, тому на базі музею реалізовуються різноманітні просвітницькі програми. Візит до такого закладу – це громадський обов’язок кожного, хто вболіває за долю своєї держави, хто вважає людське життя вагомішим над усе.

Продовжили студенти знайомство з інфраструктурою Києва та поповнили свій творчий і культурний обсяг знань у Центрі творчості дітей та юнацтва Оболонського району. Вони отримали унікальну можливість доторкнутися до чудового дитячого світу мистецтва. А ще поринути у світ казки та збагнути справжню ціну дитячим речам культурологи змогли у процесі відвідання Державного музею іграшки. Як довідалась молодь, основу колекції музейного фонду, історія якої починається з 30-их років минулого століття, складає понад 15 тисяч експонатів.

Музей телебачення, розташований на території Телецентру каналу «UA:ПЕРШИЙ», допоміг студентам осягнути унікальний медійний світ. Під час екскурсії першокурсники побачили найперший телевізор «КВН», 400-кілограмовий кран для тодішньої телекамери, дізналися про легендарних телеведучих та ТВ-програми. А деякі амбітні культурологи змогли спробувати себе в ролях ведучого телепрограми та репортера. Вдалося навіть зазирнути до знімального павільйону, де студенти мали можливість побачити, як створюються всі телепроекти.

Особливо сподобався молоді візит у мистецький центр «Шоколадний Будинок», який свою назву отримав через колір та об’ємну рустику зовнішніх стін. Працівники музею із задоволенням розповіли історію створення будинку, його призначення та сучасне становище.

А от у Київському академічному театрі ляльок, заснованому у жовтні 1927 року, студенти спостерігали за процесом виготовлення іграшок в цехах, стали очевидцями репетиційного процесу, а також познайомилися з найголовнішими експонатами –популярними ляльками з мультфільмів, казок і байок.

Надихнув на нові ідеї культурологів КНУКіМ Міжнародний центр культури і мистецтв, який вразив студентів масштабами своєї роботи та цікавою історією, стилістикою. Центр є справжнім шедевром архітектури, спроектованим у минулому столітті всесвітньо відомим Вікентієм Беретті.

Неабиякі емоції першокурсники отримали у скарбниці культурного розвитку – Центрі дитячої та юнацької творчості Солом’янського району м. Києва. Майбутні культурологи ознайомились із діяльністю гуртків і колективів, побували на виставці «Трипілля», експозиції якої були представлені глиняними виробами, печворком, художніми роботами, м’якими іграшками, кортрі виготовили вихованці центру.

Багатогранність своєї професії першокурсники пізнали у Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого. Особливе зацікавлення у КНУКіМівців викликав відділ рідкісних і цінних книг, діяльність якого спрямована на збереження і використання раритетних видань і стародруків.

Знайомство з особливостями функціонування закладів культури міста Києва на цьому не завершились. Специфіку та головні завдання культурних установ КДД-шки відкрили для себе у Київській обласній бібліотеці для юнацтва. Першокурсників Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності радо зустріла директор КОБЮ Галина Сорока, яка переконана, що перебільшити ту роль, котру відіграє бібліотека в житті людини, просто неможливо. А ще молодь взяла участь у пісенно-поетичному вечорі «Чотири покоління однієї сім’ї», який було присвячено родині Захарових.

Віднайти соціокультурну складову майбутньої професії студенти змогли в одному із найпопулярніших музеїв м. Києва – КП «Водно-інформаційному центрі». Культурологи потрапили у казковий водний атракціон: величезні акваріуми, гігантський унітаз, моделі артезіанської свердловини, каналізаційний колектор. Експозиція Центру познайомила студентів з історією водопостачання міста Києва, з особливостями використання води у побуті, технологією очищення і транспортування, її дивовижними властивостями.

Вразив студентів похід до Київського міського будинку учителя, який давно зажив у народі слави культурно-просвітницького осередку, що сприяє творчому зростанню тих освітян, які прагнуть множити у світі знання та добро. Під час візиту цього закладу студенти-культурологи змогли не лише ознайомитись з діяльністю закладу, його структурою та основними функціями, але й особисто поспілкуватися з директором Русланою Рудковською, яка окреслила головні напрями роботи установи та означила особливість професії педагога у світі. У структурі педагогічного комплексу КНУКіМівці змогли відвідати Педагогічний музей України, де взяли участь у відкритті виставки «Педагогічний календар: січень-лютий 2017».

У День Святого Миколая КДД-16 вирушили знайомитися з діяльністю Голосіївського парку культури та відпочинку імені Максима Рильського. Культурологам випала нагода не лише дізнатися про специфіку роботи парку, але й стати безпосередніми учасниками святкового дійства – гучного відкриття Новорічної ялинки.

Домівкою, де зігріваються серця, без перебільшення, можна назвати Центр дитячо-юнацької творчості Дніпровського району міста Києва, адже доброзичливе ставлення педагогів до вихованців і підтримка талантів створюють у закладі неперевершену мистецьку атмосферу. До уваги першокурсників були представлені: творче об’єднання «М’яка іграшка», гурток «Майстерня кераміки», творче об’єднання «Солом’яне диво», гурток «Акварелі», театр-студія «Барвінок», ансамбль сучасної хореографії «Мрія». Першокурсники у черговий раз пересвідчилися в тому, що професія, яку вони обрали, здатна дарувати усмішки і тепло серцям.

А щоб набути нових знань в галузі культури і мистецтва, першокурсники відвідали Центр сучасного мистецтва PinchukArtCentre, який розташовується у старовинному архітектурному ансамблі Бесарабського кварталу Києва. Упродовж екскурсії культурологи ознайомились із виставками «Втрата. Спомин про Бабин Яр», що була організована як творче переосмислення подій Другої світової війни, із зображенням всієї глибини трагедії та величезної скорботи, «ПАРКОМУНА. Місце. Спільнота. Явище.», котра відображає історію розвитку сучасного мистецтва у Києві під час становлення українського мистецтва кінця 90-их рр. XX ст.

Ознайомча практика в культурних закладах Києва стала чудовою можливістю для студентів переконатися у тому, що спеціальність організатора дозвіллєвої діяльності та рекреації, яку вони обрали для себе, створює унікальні перспективи та дозволяє допомогти відкрити талант і сформувати творчий потенціал.

Змістовне та цікаве дозвілля є запорукою ефективної праці та успіху. Вміннями розробляти та реалізовувати культурно-дозвіллєві програми, які стимулюють творчість й ініціативність, сприяють відпочинку і рекреації, КНУКіМвці оволоділи у межах дисципліни «Організація та постановка культурно-дозвіллєвих програм» (викладач – Катерина  Гайдукевич).

Уже наприкінці першого навчального семестру молодь групи КДД-16 зробила свої впевнені кроки у професії, організувавши літературно-музичний показ. У основу літературно-музичної композиції «Щасливі миттєвості життя» була покладена ідея швидкоплинності буття, що у XXI столітті позбавляє нас найдорожчого – простих щасливих моментів, які не повторюються. Щирі оплески глядачів та їхні радісні усмішки свідчили про те, що показ студентів знайшов своїх адресатів, захопивши неймовірно цікавим сюжетом.

Першокурсники гідно продемонстрували обізнаність у техніці декламації та виявили креативність у підготовці творчого завдання у межах відкритого практичного заняття «Постановка голосу та мовлення». Авторський сценарій, оригінальне сценічне рішення переконали присутніх у майстерності молодих виконавців, а студентів – у необхідності продовжувати удосконалювати мовленнєві навички й практичні знання.

Наприкінці другого семестру студенти КДД-16, у межах відкритого практикуму на тему «Розвиток спеціальних навичок сценічного руху», який провела викладач Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності Катерина Гайдукевич, засвідчили свої прогресивні зміни у професійній сфері. Студенти виконували спеціальні вправи, що розвивають координацію рухів: контактне фізичне відчуття рівноваги, ритму, простору, інерції.

У процесі роботи над творчим показом «Творити понад усе», культурологи прониклись ідеєю про те, що життя – найцінніший дар, який отримує кожна людина, тому витрачати час на зневіру – недозволена розкіш.

Культурологи разом із відомим хореографом Олександром Лещенком, взяли участь спочатку у репетиції, а потім і у церемонії нагородження премією «М1 Music Awards 2016», яка супроводжувалась святковим гала-концертом у київському Палаці спорту. Зустрічаючи зірок українського шоу-бізнесу на червоних сходинках, танцюючи під запальні мелодії хітових пісень, студенти-першокурсники отримали неперевершені враження та унікальний досвід у роботі з відомими особистостями, познайомилися з тонкощами репетиційного процесу та особливостями ведення концертної програми.

КДД-шки уважно слідкують за культурним життям столиці. Саме тому, дізнавшись про урочисте відкриття VII Всеукраїнського Фестивалю Писанок та Арт-перфомансу «585 Художників», не змогли пропустити нагоди відвідати цей казковий фестиваль практично у переддень великого християнського свята – Великодня!

Захопливою для КНУКіМівців була екскурсія до Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка. Студенти насолодилися чудовою надихаючою атмосферою саду та поглибили власні знання про флору новими цікавими фактами.

Підбиваючи підсумки навчального року, варто зазначити, що для першокурсників цей період – своєрідний старт, адже студенти знаходять відповідь на питання «Чи моя це спеціальність?», дорослішають, пізнають складності самостійного життя. Для КДД-шок перший рік навчання став неймовірним спогадом про свою нову родину, адже університет, викладачі, одногрупники – це одне серце на всіх. Це колектив, де немає головних, а завжди знайдуться наставники, порадники, друзі.

Чим би ви не вирішили займатися в роки студентства, пам’ятайте, що життя – це світ неймовірних можливостей. А викладачі Кафедри культурно-дозвіллєвої діяльності докладуть максимум зусиль, щоб студентські спогади і навчання в університеті стали найяскравішими миттєвостями вашого життя.

Контакти