КНУКіМівці вкотре підкорили Європу!

Дата: 25.09.2012 | Рубрика: Новини

Влітку «двадцять дванадцять» ми – студенти Київського національного університету культури і мистецтв, під керівництвом невгамовного деканату менеджменту та економіки, вирушили в подорож, яка даватиме нам сили та натхнення впродовж всього навчального року! Краків, Прага, Відень, Дрезден – чотири міста, чотири країни, безліч емоцій, купа вражень, мільйони фотографій! Це літо ми довго будемо пам’ятати, дякуємо тобі, КНУКіМ!

У спекотний літній день серпня  студенти менеджменту шоу-бізнесу, модельного бізнесу, економісти, документознавці, туристи, журналісти, перекладачі, дизайнери, перукарі та культурологи вирушили в подорож Європою!

Ми з легкістю перетнули україно-польський  кордон та поїхали до міста Величка, що поблизу Кракова. Головною атракцією Велички є одна з найвідоміших у Європі копалень солі, історія якої нараховує понад 700 років. Це ціле підземне містечко, розташоване на дев’ятьох рівнях із підземними велетенськими залами, об’єднаними довгими коридорами та прикрашеними скульптурами з солі. Під землею знаходяться озера та унікальні каплиці. Ми побачили репродукцію картини «Тайна вечеря», виготовлену з солі, чисельні соляні статуї людей, що творили історію Польщі. У тому, що все виготовлено з солі, ми могли переконатися, спробувавши на смак стіни копальні. Також ми побачили найбільшу у світі каплицю Святої Кінги, що знаходиться на глибині 101 метр, яка вражає своєю красою та величчю.

По приїзді до Кракова перед нами постав Вавель – замковий ансамбль, важливий символ Кракова. Пагорб, на якому він розташований, був заселений за 100 тисяч років до н. е.. У ранньому Середньовіччі він був центром світської та духовної влади. З середини ХІ століття, тут містилася резиденція польських королів та Кафедральний собор, заснований у 1000 році. Краків – надзвичайно красиве та затишне місто, його також називають студентською столицею Польщі, оскільки більшість населення цього міста – студенти. Можливо, саме тому ми почували себе там так, наче вдома.

Прага – столиця та найбільше місто Чехії. Прага кам’яна, романтична, золота, магічна, місто ста веж… Кожен із цих описів ми на сто відсотків підтвердили! Прага вражає своєю величчю, могутністю, красою архітектурних ансамблів, кількістю вузеньких романтичних вуличок із затишними ресторанчиками. А також Прага вражає смаком пива. Тільки тут варто спробувати трішки пива, бо празьке пиво, справді, смачне та корисне.  Значна частина будівель та споруд центральних історичних районів Праги – справжні витвори архітектурного мистецтва. Найвідомішими архітектурними пам’ятками є Собор Святого Віта, готичний Карлів міст, астрономічні куранти на Старомістській площі… У 1003 році 8 квадратних кілометрів історичного центру Праги були занесені до переліку об’єктів світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Нам, як студентам, надзвичайно сподобалося те, що у Празі цілодобово працює місцевий транспорт.

Надзвичайно нас вразив Празький град – празька фортеця, традиційна резиденція чеських володарів, деяких імператорів Священої Римської імперії, а з 1918 року – резиденція президента Чеської республіки.

Відень – це справжня казка Австрії! Казка про велич, вишуканість та чарівність, що втілена в архітектурному ансамблі міста: палаци Хофбург та Шенбург, готичний собор Святого Стефана, Віденська опера та картинна галерея Альбертіна. Родзинкою нашої подорожі стало відвідування всесвітньовідомого кафе-кондитерської «Захер», в якій ми скуштували фірмовий тортик та справжню каву «по-віденськи». Відень – місто, в яке хочеться повернутися.

Дрезден – одне з міст Європи, потрапляючи в яке відчуваєш, наче виходиш з автомобілю 600-річної давності. Озираючись довкола, розумієш що ХХІ сторіччя видають тут лише групи туристів, спалахи їх камер та сучасні трамваї, що плавають вуличками міста. Будівлі ж довкола – втілення історії протестантської середньовічної Європи. Церкви Хофкірне, Крейцкірне, Діви Марії, Дрезденський міст Аугустбрюкке – далеко не повний перелік архітектурних надбань столиці Саксонії, милуючись якими абсолютно не віриш, що історія міста починалася зі звичайного риболовецького селища. Ми познайомилися з шедеврами світового мистецтва, що зберігаються в Дрезденській картинній галереї. І якщо ти побачив «Сікстинську Мадонну» Рафаеля – літо не пройшло даремно!

Оксана Свістунова (студентка гр. МШБ-49, ІV  курс)