Факультет журналістики і міжнародних відносин

http://ijimv.knukim.edu.ua

Screenshot_1

Віктор Федорович Рибаченко – декан Факультету журналістики і міжнародних відносин. Член Спілки журналістів України, заслужений працівник культури України,
шеф-редактор американської української незалежної газети «Час і Події» (Чикаго). Сайт газети: http://www.chasipodii.net.
Архів журналістських публікацій налічує понад 700 статей, матеріалів http://www.chasipodii.net/author/10/
Ведучий прямоефірної програми «Гарячі новини з України» на радіо «Юкі драйв» (Чикаго), вівторок-п’ятниця щодня. Автор численних наукових публікацій.
На Факультеті журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ викладає дисципліни: «Вступ до фаху», «Спічрайтинг», «Копірайтинг», «Політична психологія», «Психологія саморозвитку та особистісного зростання», «Психологія масової комунікації», «Практика виборчих кампаній», «Іміджологія», «Медіапсихологія».
Автор і постійний ведучий низки телевізійних і радіопрограм (1980-2007 рр.) на Держтелерадіо України та ТРК «Київ»: «Трикутник», «Істина дорожче», «Молодіжна студія», «Гарт», «Вечірня розмова» тощо.
Періодично бере участь у радіо- і телепрограмах різних провідних телеканалів.
Віце-президент Асоціації політичних психологів України, член Координаційної Ради Міжнародної Спілки іміджмейкерів.
Закінчив відділення психології філософського факультету Київського державного університету (тодішня назва КНУ ім. Т. Шевченка), викладав у ряді інститутів та університетів.
Працював у Кабінеті Міністрів України, Верховній Раді України, Державному комітеті зв’язку та інформатизації (помічник голови комітету з політичних питань), Інституті філософії АН України, Інституті психології АПНУ. Був керівником декількох виборчих кампаній до Верховної Ради України по мажоритарному округу (успішно завершилися дві з них обранням народного депутата), членом штабу ряду інших кампаній.
Пише вірші. Автор збірки «Лірник», Київ. 2010 р.
Нагороджений відзнакою «Лідер України», орденами Св. Рівноапостольного Князя Володимира, Михаїла Архистратига, Нестора-Літописця, Христа Спасителя.


ГарачковськаОксана Олександрівна Гарачковська – заступник декана Факультету журналістики і міжнародних відносин з навчально-методичної роботи, доктор філологічних наук, доцент, професор Кафедри зв’язків з громадськістю і журналістики Київського національного університету культури і мистецтв. Стаж науково-педагогічної роботи у вищих навчальних закладах освіти ІІІ–ІV рівня акредитації понад 10 років.

Автор понад 70 наукових та науково-методичних праць, серед яких навчальний посібник «Українська література для дітей: хрестоматія» (Гриф МОН України № 1/ІІ-5394 від 21.06.10 р.); навчальний посібник «Історія зарубіжної літератури» (Гриф МОН України № 1/ІІ-2528 від 29.03.10 р.) – співавтор; навчальний посібник «Історія української літератури ХХ – поч. ХХІ століття (1, 2 том)» (Гриф МОН України № 1/ІІ-3149 від 06.03.2012 р.) у співавторстві; монографія «Дивосвіт української літературної казки другої половини ХХ століття» (2014 р.), монографія «ХХ століття в українській поезії крізь призму сміху» (2015 р.).

Розробила навчально-методичні комплекси з таких дисциплін: «Культура мови», «Редакційно-видавничий менеджмент»; «Літературний стиль», «Теорія твору і тексту», «Сучасна українська мова», «Типологія помилок».

Бере участь у міжнародних наукових конференціях. Стажувалась за кордоном, у Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія), за темою: «Публікаційна та проектна діяльність у країнах Євросоюзу: від теорії до практики», м. Прага (2016 р.).

shevelІнна Петрівна Шевель – заступник декана Факультету журналістики і міжнародних відносин з науково-практичної роботи, кандидат соціологічних наук, доцент. Автор і співавтор 2-х книг та понад 40 статей, брала участь у понад 50 соціологічних конференціях як всеукраїнських, так і міжнародних. Розробила та читає курси: «Методи та технології соціологічних досліджень», «Соціологія праці», «Економічна соціологія», «Інвайронментальна соціологія», «Соціологія конфлікту». Займається пошуками соціологічних напрямків у галузі соціології конфлікту та приділяє увагу саме ролі конфліктів у суспільстві, їх теоретико-методологічним і технологічним проблемам наукового вивчення, практичного застосування та врегулювання соціальних конфліктів.

shevelАнжеліка Костянтинівна Досенко
заступник декана з організаційно-виховної роботи. Дослідник інтернет комунікативістики, реклами та соціальних комунікацій. Захистила дисертацію на тему “Медійність і психолінгвістична характеристика моделі блогів людей, які живуть із ВІЛ/СНІД” та отримала науковий ступінь у галузі 27.00.01. – Теорія та історія соціальних комунікацій. Автор 45 науко-фахових статей, співавтор 12 колективних монографій, автор монографії “Електронні щоденники як одиниці соціальних комунікацій”, член української асоціації психолінгвістів.
Проходила курси підвищення кваліфікації у Класичному приватному університеті (м. Запоріжжя). Розробила навчально-методичні комплекси: Соціальні комунікації, реклама, жанри журналістики.
Систематично приймає участь в українських та зарубіжних науково-практичних конференціях (Польща, Чехія та інші).

Кафедри Факультету журналістики і міжнародних відносин:

Спеціалізації:

  1. міжнародні відносини
  2. міжнародне право
  3. міжнародна інформація
  4. міжнародні економічні відносини
  5. міжнародна економіка

Історія факультету

Факультет журналістики і міжнародних відносин активно співпрацює з посольствами різних країн для організації і проведення науково-практичних конференцій, семінарів, зустрічей зі студентами та професорсько-викладацьким складом. Деканат разом зі своїми студентами практикує зустрічі та відкриті лекції з Послами різних країн.

Значна увага на факультеті приділяється ефективності використання технічних засобів навчання в організації аудиторної та самостійної роботи студентів. Налагоджено тісну координацію кафедр з лабораторією технічних засобів навчання з метою більш ефективного використання сучасних технічних засобів у навчальному процесі.

На факультеті постійно проводиться робота щодо покращення інформаційно- та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, яке набуває нового важливого значення у зв’язку зі змінами у навчальному процесі та збільшенні самостійної роботи студентів.

Навчально-виховна робота є предметом постійної уваги адміністрації деканату та професорсько-викладацького складу. Питання про виховання завжди піднімається як і на засіданнях Вченої ради університету та кафедр факультету, так і органів студентського самоврядування. Виховна робота в першу чергу проводиться через навчальний процес, а також у позааудиторний час викладачами-кураторами.

Прес-центр

Адреса деканату: вул. Щорса, 36 (новий корпус – 1), каб. 508,
тел.: (044) 285-11-19.
Офіційний сайт: ijimv.knukim.edu.ua

Студентська газета Факультету журналістики і міжнародних відносин «Students’ky Вісник»

Контакти
Email: abiturient@knukim.edu.ua
Тел.: (044) 285-44-03, 285-43-86
Факс: (044) 285-85-27