Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Фестивальні гран-прі

Дата: 17.11.2020 | Рубрика: Новини

 

На факультеті музичного мистецтва 2 творчі перемоги. Гран-прі здобули першокурсниці різних освітніх рівнів секції «Музичного фольклору»: Віталіна Бальшанек – студентка 1-го курсу ОР «Бакалавр» і Діана Сполович – студентка 1-го курсу ОР «Магістр», долучившись до Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Харків збирає таланти».

Подія відбулась за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства молоді і спорту України, Міністерства освіти і науки України та інших державних і продюсерських структур.
Фестиваль є щорічною мистецькою імпрезою, до участі в якій запрошуються сольні виконавці, ансамблі, гурти і колективи у категоріях: вокал, хореографія, художнє читання, інструментальне мистецтво, театральні мініатюри тощо.
Цього року конкурс проводився дистанційно, тож кожному учаснику довелось надіслати відеозапис із власним виступом і в такий, уже традиційний, спосіб завойовувати прихильність поважних суддів.
Очолив фахове журі Ігор Рябов – лауреат міжнародних конкурсів, кандидат мистецтвознавства, старший викладач Національної музичної академії імені П.І. Чайковського, який висловив побажання всім митцям, що долучились до фестивалю з різних куточків України, натхнення і творчих успіхів.
Участь своїх студенток у різних проєктах, конкурсах і фестивалях завжди підтримує  викладачка факультету музичного мистецтва Університету культури Анна Ткач. Молодь має можливість не лише продемонструвати вокальний талант та удосконалити майстерність, але і втілити яскраві професійні мрії.
Вдячні наставниці за спільну творчу працю та перемогу, конкурсантки поділились думками на своїх сторінках у Фейсбуці.
«Нарешті мені прийшла така довгоочікувана нагорода. Гран-прі у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Харків збирає таланти». Звісно, я мала нагороди достойного рівня, але це найвища для мене. Хочу подякувати своєму викладачу з фаху, заслуженій артистці України Ткач Анні Андріївні за пропозицію взяти участь у конкурсі, за настанови, за підтримку! Для мене це велика перемога, адже на такий результат я і очікувати не могла…», – написала першокурсниця Віталіна Бальшанек.


«… Зараз я відчуваю дуже радісні емоції, адже зі шкільних часів не була задіяна в конкурсах як солістка (не питайте чому – сама не знаю). Дуже хочу подякувати своєму викладачу з фаху – заслуженій артистці України Ткач Анні Андріївні за те, що запропонувала мені відкрити свій талант на цьому фестивалі, а також за те, що передала свої знання, за підтримку та віру в мене усі ці навчальні роки! Ця перемога дала мені зрозуміти, що я на правильному шляху, і що не треба зупинятися, а йти тільки вперед – до нових звершень!» – розповіла про свої емоції магістрантка Діана Сполович.

Гран-прі талановиті студентки отримали в номінації «Народний вокал», виконавши пісні, віднайдені у фольклорних експедиціях Україною. Віталіна Бальшанек заспівала ніжну колискову «Ой Василю, Василечку», яку заархівувала солістка гурту «ДахаБраха» Ніна Гаренецька, мандруючи Черкащиною. А Діана Сполович представила композицію «Да б я, да б я на бєсадоньку пошла», що була записана викладачами секції «Музичного фольклору» у Локачинському районі Волинської області.
«За високу виконавчу майстерність і творчий внесок у розвиток мистецтва» переможницям надіслали дипломи, відзнаки і призи із символікою заходу, але найкращою нагородою для них стало запрошення на фінальний фестиваль-конкурс престижного проєкту «Золотий голос України».

Контакти