Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Фольклорна практика

Дата: 12.01.2021 | Рубрика: Новини

Творча молодь факультету музичного мистецтва продовжує розвивати професійні вміння і навички під час виробничої практики. Нові знання і фаховий досвід студенти здобувають у мистецьких колективах країни.

У гурті «Перлинка» проходить практику студентка-фольклористка 3-го курсу Дар’я Мовчанюк. Цікаво, що вона є вихованкою цього дитячого ансамблю, чому дуже радіє його керівниця Майя Сейпель, адже підростає нове молоде покоління фольклористів, яке буде навчати діточок народному співу, танцям, культурі, а отже – традиція не перерветься!

Як розповіла студентка, зразковий фольклорний гурт «Перлинка» засновано у місті Славута на Хмельниччині 1997 року. Очільниця колективу Майя Сейпель збирає та досліджує традиційну вокальну музику, організовує експедиційну роботу із залученням учасників ансамблю. За роки творчої діяльності «Перлинкою» було здійснено 14 фольклористичних експедицій і записано близько 2000 народнопісенних творів. Зібрані матеріали широко використовуються в концертно-виконавській практиці гурту. Репертуар «Перлинки» – об’ємна музична палітра, яка складається з творів, різних за жанром і характером. Однак основу його становлять календарно-обрядові пісні, побутові танці та народні обрядодійства.

«Перлинка» – лауреат і дипломант багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів в Україні, Польщі, Хорватії, Туреччині, Болгарії, Німеччині, Греції. Колектив має костюми, зібрані у фольклористичних експедиціях і виготовлені за зразками традиційних костюмів Полісся.

У новорічно-різдвяний період Дар’я Мовчанюк провела для діточок – учасників ансамблю «Перлинка», а також їхніх батьків майстер-клас із виготовлення різдвяної свічки з вощини – обов’язкового атрибута свята. Цікаве заняття швидко переросло у новорічні вечорниці, де були пісні і традиційні танці.

Талановита студентка продемонструвала широкий спектр фахових знань і вмінь сучасного фольклориста – виконавця й дослідника: навички з декоративно-прикладного мистецтва, знання колядок, яких навчала малечу, та одному з танців, записаних нею під час фольклорної експедиції Хмельниччиною разом із керівником колективу Майєю Сейпель. Захід вийшов надзвичайно змістовним і водночас родинним. Практика триває!

Контакти