ФОЛЬКЛОРНИЙ АНСАМБЛЬ «КРАЛИЦЯ» КНУКІМ З УСПІХОМ ПРОВІВ МАЙСТЕР-КЛАСИ В СТОЛИЦІ КУБАНІ – МІСТІ КРАСНОДАРІ

Дата: 05.12.2012 | Рубрика: Новини

21 – 25 листопада 2012 року у м. Краснодар (Російська Федерація) на базі державного бюджетного науково-творчого об’єднання «Кубанський козачий хор» проводився Всеросійський семінар керівників народних хорових і танцювальних колективів. Приємно відзначити, що для проведення майстер-класів в рамках цього семінару був запрошений заслужений працівник культури України, професор КНУКіМ Іван Григорович Сінельніков і фольклорний ансамбль «Кралиця» під його керівництвом. Приємно, що наші прославлені фольклористи вже вдруге були запрошені на Кубань – минулого року художній керівник всесвітньовідомого «Кубанського козачого хору» Народний артист Росії і України, доктор мистецтвознавства, професор, метр народнопісенного виконавства й хорового мистецтва Віктор Гаврилович Захарченко особисто щирими словами вітав «Кралицю» на головній сцені Кубанського хору, сказав, що зустріч з нашим ансамблем для нього – це несподіване мистецьке відкриття і неочікувана радість творчості! Тому, при формуванні програми цьогорічного Всеросійського семінару керівників народних колективів, у науково-творчого відділу «Кубанського хору» не виникло ніяких питань – звичайно, нашу «Кралицю»!

Іван Григорович Сінельніков і «Кралиця» провели три майстер-класи для слухачів цьогорічного семінару – керівники народних колективів зі всієї Росії із захопленням вчили українські пісні і танці, слухали й записували на відео спів наших студентів – фольклористів, долучалися до дискусій, запропонованих Іваном Григоровичем, на теми: «Вокальна робота в молодіжному фольклорному пісенному колективі», «Специфіка роботи над ансамблем, строєм і сценічним образом у фольклорному ансамблі» та «Формування культури кубанських козаків під впливом української музичної творчості: історичні і регіональні особливості».

24 листопада «Кралиця» також взяла участь в краєвому фестивалі народних обрядів «Живая культура». Івану Григоровичу Сінельнікову випала велика честь бути членом журі цього фестивалю разом з Віктором Гавриловичем Захарченком, народною артисткою Росії, заслуженою артисткою України, солісткою Кубанського хору Тетяною Бочтарьовою (саме вона зробила відомою на весь світ українську народну пісню «А мій милий вареничків хоче!») та іншими кубанськими музикознавцями й фольклористами. 39 колективів зі всього Кубанського краю демонстрували своє мистецтво в рамках цього фестивалю, багато з них було й українських – з чорноморських козацьких станиць. «Кралиця» завершувала фестивальний концерт у переповненому залі, пісні з Чернігівщини, Кіровоградщини, Житомирщини, Полтавщини, Рівненщини у виконанні наших студентів і викладачів супроводжувалися гучними оплесками і вигуками «Любо!», «Браво!», «Біс!»

По завершенню концерту наші студенти і Іван Григорович Сінельніков довго спілкувалися з Віктором Гавриловичем Захарченком – його цікавило все: костюми «Кралиці», манера співу наших солістів, гастрольний графік колективу, репертуарна політика.

«Ваш спів для мене – це не просто сліпа калька – копія з автентичного твору, бо люба копія, яка б гарна вона не була, не буде краще оригіналу. Спів «Кралиці» – це є високе мистецтво, яке змушує задуматись, переосмислити своє ставлення до автентики, до народного співу, до його сценічного втілення. Вас слухаєш – і вам віриш!», – наголосив Віктор Гаврилович.

Керівник Кубанського хору також зацікавився гармошкою концертмейстера «Кралиці» Олександра Міщенка і навіть заграв кілька творів на ній сам і в дуеті з нашим Сашком.

Довго спілкувалася з «Кралицею» також Народна артистка Росії і заслужена артистка України Тетяна Бочтарьова – їй так сподобалися українські народні пісні у виконанні тріо у складі солісток «Кралиці» Аліни Князікевич, Євгенії Степанушко і Світлани Машук, що вона із задоволенням була присутньою на майстер-класі наших фольклористів, співала наших пісень і просто спілкувалася: розказувала про свій творчий шлях, згадувала цікаві історії з гастрольних поїздок Кубанського хору.

Зустрічався з «Кралицею» і Голова об’єднання Українців Кубані Микола Сергієнко, розпитував про сьогодення в Україні, був щиро радий зустрічі з земляками, подарункам з Києва – Іван Григорович Сінельніков за дорученням кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва КНУКіМ привіз для українських колективів Кубані нещодавно виданий трьохтомник  «Співає український народний хор КНУКіМ». Доречі, цього року в наш університет вступила дівчина з Кубані – Юлія Юріна, яка навчається саме на І курсі відділу фольклору, чому сприяв особисто п. Микола Сергієнко.

На завершення цьогорічного відвідування Краснодару Іван Григорович Сінельніков і «Кралиця» отримали особисте запрошення від художнього керівника Кубанського козачого хору, Народного артиста Росії і України Віктора Гавриловича Захарченка взяти участь у концертах славетного колективу у м. Києві, що відбуватимуться у Національному палаці «Україна» у березні 2013 року і будуть приурочені до 75-річчя видатного хорового діяча і фольклориста Віктора Захарченка. То ж співпраця фольклористів КНУКіМ із всесвітньовідомим російським хором продовжується!

Фольклорний ансамбль «Кралиця» і Іван Григорович Сінельніков дякують за всебічну підтримку в організації гастрольної поїздки колективу у м. Краснодар і розуміння невмирущої значущості української народної пісні в світі ректору КНУКіМ Михайлу Михайловичу Поплавському, проректору КНУКіМ Олександру Івановичу Скнарю, декану факультету музичного мистецтва Надії Богданівні Брояко і – особисто – завідувачу кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Наталії Леонідівні Регеші!