Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Ігор Діденчук і Юлія Вітранюк про Євробачення та силу мистецтва

Дата: 13.08.2022 | Рубрика: Новини

На факультеті музичного мистецтва КНУКіМ відбувся прямий ефір одразу з двома зірковими випускниками освітньої програми «Музичний фольклор» Ігорем Діденчуком і Юлією Вітранюк.

Ігор Діденчук – мультиінструменталіст, учасник гурту «Go_A» та гурту-переможця Євробачення-2022 «Kalush Orchestra». Юлія Вітранюк – учасниця шоу «Голос країни» (команда Тіни Кароль), артистка гурту «Authentix», вокалістка «Zgarda» та «Guliguli.band».

У житті Ігор та Юлія пара, а познайомились вони саме в університеті культури. Тож у прямому ефірі розповіли про творчість і волонтерство під час війни і про те, як підтримують один одного, жартували про особисте та поділились спільними життєвими цінностями.

Ігор із гуртом «Go_A» нещодавно повернувся з Канади та міст Європи, де артисти були в турі на підтримку України.

На запитання від молоді «як це виходити на сцену Євробачення вдруге», оскільки виконавець вже був на міжнародному конкурсі з «Go_A», він відповів, що хвилювання було менше, ніж уперше, адже досвід усе ж дає своє. Юлія тим часом була у глядацькій залі та спостерігала за виступом і підтримувала коханого.

«Цікаво було дивитись на все це збоку глядача, – каже Юлія Вітранюк. – Було дуже багато українців, які або приїхали підтримати нас, або ж живуть там. Чимало європейців співали «Стефанію». Іноземні видання брали у нас інтерв’ю. Здавалось би чужі люди, але всі щиро нас вітали!».

Зіркові гості зауважили, що успіхи, якими вони нині пишаються, здобували не один рік тяжкою працею, навчанням та постійною роботою над помилками. «Багато де доводиться працювати безкоштовно, в різних умовах, спілкуватись із різними людьми, бути відповідальними, просувати свої сторінки у соцмережах, створювати власну репутацію, просто так у житті нічого не дається.

Потрібно любити свою справу, вчитись, не боятись ризикувати і не гнатись за грошима, вони самі вас потім знайдуть. Чим більше у світ ви віддаєте, тим більше повертає він вам», – наголосив Ігор Діденчук.

Упродовж ефіру Юлія пригадала і свою участь у шоу «Голос країни», куди багато років мріяла потрапити. І хоча все виявилось не так, як вона того очікувала, все ж таки учасниця була рада попрацювати з Тіною Кароль, спробувати свої сили та отримати досвід, який неодмінно знадобиться у житті.

Відповідаючи на питання «що для них важливо як для артистів», Ігор підкреслив: «Емоції твої і людей, які тобі їх віддають. Мистецтво та обмін енергією».

Стосовно ж навчання в університеті культури Ю. Вітранюк зазначила, що найбільше сумує за фестивалями, які вона відвідала з концертами у складі фольклорного ансамблю «Кралиця» КНУКіМ. «Це нереальні емоції, виступи, репетиції, історії з життя. Я щаслива, що ще встигла поїздити з гуртом і отримати настільки насичене студентство. Кралиця – це було моїм місцем мрії».

Абітурієнтам і першокурсникам наші талановиті випускники порадили завжди бути відданими своїй справі, хапатись за будь-які можливості, не спати допізна, а вже з перших курсів починати шукати десь фаховий підробіток, аби заздалегідь набувати досвід.

А наприкінці ефіру Ігор та Юлія зімпровізували і на прохання глядачів заспівали уривок з фольклорної пісні «Видно рєчку далєко». Тож зустріч видалась надзвичайно щирою і цікавою.

Запис ефіру розміщено на Інстаграм-сторінці ФММ КНУКіМ.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року