Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі

Дата: 16.05.2018 | Рубрика: Новини

На Факультеті соціокультурної діяльності Київського національного університету культури і мистецтв відбулась Міжнародна наукова конференція «Інформація, комунікація та управління знаннями в глобалізованому світі».

Організаторами конференції виступили кафедри інформаційних технологій та документознавства й інформаційно-аналітичної діяльності.

Серед учасників конференції – відомі вітчизняні й зарубіжні фахівці-практики, експерти, науковці, педагоги в галузі інформаційної діяльності, інформаційної, бібліотечної та архівної справи США, Білорусі, Польщі, різних регіонів України, бібліотек, закладів вищої освіти, наукових установ, громадських організацій.

Перед початком конференції з вітальним словом до присутніх звернулись проректор КНУКіМ з навчальної роботи Анатолій Гуменчук та декан Факультету соціокультурної діяльності Валерій Кушнарьов, які підкреслили актуальність наукового форуму з огляду на підвищення ролі інформації в житті сучасного суспільства і побажали учасникам конференції продуктивного спілкування.

Робота конференції відбувалась у форматах пленарного та секційних засідань.

На початку пленарного засідання досвідом налагодження міжкультурної комунікації поділилась директор Американського дому в Києві Крісті Енн Хофланд, яка представила присутнім діяльність Американського дому як центру соціальних практик, творчості і культурного діалогу.

Питання інформаційної відкритості та доброчесності як сучасного тренду наукової комунікації і трансформації бібліотек у сучасному вимірі були порушені випускниками Кафедри інформаційних технологій (раніше – Кафедри книгознавства та бібліотекознавства), а нині – очільниками потужних наукових колективів Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича КНУ імені Тараса Шевченка та Кафедри бібліотекознавства та інформології Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка, докторами наук із соціальних комунікацій Олегом Сербіним і Оленою Вікторівною Воскобойніковою-Гузєвою відповідно.

З цікавістю учасники пленарного засідання прослухали доповіді декана Факультету інформаційно-документних комунікацій Білоруського державного університету культури і мистецтв Миколи Яцевича та завідувача Кафедри інформаційної діяльності і медіа-комунікацій Одеського національного політехнічного університету Василя Георгійовича Спрінсяна, присвячені актуальним питанням бібліотечно-інформаційної освіти в Білорусі та Україні.

Наприкінці засідання завідувач Кафедри інформаційної діяльності, доктор історичних наук, професор Тетяна Новальська, ознайомлюючи присутніх з потужними науковими школами, що були сформовані на кафедрі, з гордістю підкреслила наступність її наукових традицій.

Після перерви конференція продовжила роботу у секційних засіданнях. Палкі дискусії, цікаві ідеї, небайдужість до професії бібліотечно-інформаційного фахівця, пропозиції спільних проектів – все це переконує в тому, що наукове спілкування відбулося. Поряд з відомими професорами до трибуни виходили молоді науковці, аспіранти, участь яких є запорукою неперервності у подальшому розвитку фаху!