Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Інтелектуальні дебати

Дата: 02.10.2014 | Рубрика: Новини

Викладачі Кафедри філософії КНУКіМ провели дискусію на тему «Наука та культура» серед студентів-магістрів. У творчій атмосфері відкритої дискусії молодь обговорила такі питання:

  • Чи може наука вирішити проблеми сучасної цивілізації?
  • Чи важлива для сучасної культури парадигма раціональності?
  • Культура і наука нині відіграють домінуючу роль?
  • Природничо-наукова та гуманітарна картини світу: шляхи до їх поєднання.

5896968

Студенти, що взяли участь у полеміці, поділилися на дві команди. Одна відстоювала думку про домінуючу роль науки у вирішенні нагальних проблем сучасності, які традиційно називають глобальними. Учасники висловили думку, що наукою можна керувати, бо вона весь час удосконалюється. Студент-хореограф Данило Дяченко зауважив: «Наука нині досягла такого рівня розвитку, що здатна перемагати практично всі хвороби, навіть ті, що досі вважалися невиліковними, як от СНІД чи рак». Майбутня дизайнерка одягу Анна Липко вважає, що культура для сучасної людини не має першочергового значення: «Про це свідчить проблема забруднення навколишнього середовища. В той час саме науковці займаються виробленням новітніх технологій, які дають можливість підтримувати природу в належному стані».

46876

Інша команда обґрунтовувала домінуючу роль культури у вирішенні проблем людства на сучасному етапі його розвитку, важливість духовно-культурної та морально-етичної проблематики не лише в житті окремої людини, але й у контексті світової історії та культури. Так, балетмейстер-хореограф Любов Титяневич у своєму виступі зазначила, що попри величезне значення науки, культура все ж таки є первинною. Продовжила цю думку студентка спеціальності «Дизайн одягу» Тетяна Зарічна, наголосивши: «Якби не було культури, не відомо, що б сталося з людством!».

57896

Думки опонентів збіглися лише в одному – культура і наука є нерозривними та взаємопов’язаними. Дискусію підживлював пошук відповіді на такі прості питання:

  • Щасливий пацієнт після візиту до стоматолога, це результат наукових досягнень стоматології чи культури спілкування пацієнта з лікарем?
  • Мило – це винахід науки, в якому віднайшли корисні якості, чи задоволення попиту на чистоту й культуру гігієни?

1758282

Аргументованість позицій, вміння їх відстоювати та доносити до аудиторії учасників дебатів оцінювали студентські арбітри – Юлія Пухальська і Богдан Предько («Театральне мистецтво»), Катерина Стайловська («Хореографія»). У своїх висновках судді ще раз підкреслили, що наука і культура завжди йдуть поруч і розмежовувати їх ніяк не можна.

47528582

Полеміка засвідчила зацікавленість сучасної молоді вирішенням проблем майбутнього та у з’ясуванні шляхів їх розв’язання. Використані аудиторією аргументи продемонстрували, що гуманітарний та науковий аспекти буття сучасної людини не є протиставними, а складовими одного цілого, яке прийнято називати картиною світу.

74587585

Заключною нотою диспуту стало виконання авторського гімну науці та культурі студентом Богданом Предько.

Найкращі учасники словесного бою отримали в нагороду подарункові видання.

Контакти