Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

International «Girls in ICT» Day

Дата: 02.05.2022 | Рубрика: Новини

Міжнародний день «Дівчата в ІКТ» (International «Girls in ICT» Day) уже став традиційним в Університеті культури. Цьогоріч, як минулого, відбувся онлайн-захід, який зорганізували фахівчині кафедри комп’ютерних наук і факультету дистанційного, запросивши до участі керівників проєктів, очільників факультетів і кафедр, педагогів, студентів, ІТ-фахівців та численних експертів у царині інформаційних технологій.

International «Girls in ICT» Day відзначають щороку в 4-ий четвер квітня. Це ініціатива Міжнародного союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union), спрямована на створення глобального середовища, яке розширює права і можливості дівчат та молодих жінок, стимулює їх до вибору професії в перспективній сфері ІКТ.

Згуртувавшись на онлайн-платформі, присутні заслухали вітальне відеозвернення генерального секретаря Міжнародного союзу електрозв’язку Хоулінь Чжао, який зазначив, що сьогодні технології та інновації є ключовими рушійними силами все більш глобального та цифрового суспільства. Але, на жаль, кількість жінок серед спеціалістів у галузі STEM (наука, технології, інженерія та математика) – менше 30%. Тому основна мета глобальної ініціативи «Girls in ICT» – розвивати цифрові навички молодих жінок і дівчат та сприяти їхній кар’єрі у сфері STEM, зокрема, ІКТ.

Олена Чайковська, декан факультету дистанційного навчання Київського національного університету культури і мистецтв, у вступному слові зауважила, що тематичний пріоритет ініціативи «Дівчата в ІКТ» 2022 року – Доступ і Безпека. Адже, якщо жінки не мають доступу до Інтернету, не відчувають себе в безпеці в мережі, то вони й не можуть розвивати необхідні ціифрові компетентності й долучатись до цифрового простору.

Для України тема безпеки з 24 лютого набула нових аспектів, мільйони людей вимушено залишили і продовжують залишати свої домівки у пошуку безпечного місця. В умовах війни саме ІКТ дають змогу українським дівчатам не тільки підтримувати зв’язок із рідними та друзями, але й отримувати необхідну інформацію, мати доступ до навчання, роботи, творчості, державних сервісів, психологічної підтримки.

За словами Олени Антонівни, можливість брати участь у суспільному житті з допомогою цифрових технологій має велике значення в збереженні єдності українського народу, а володіння цифровими навичками відкриває дівчатам перспективи щодо творчості та працевлаштування. «Кожен з нас робить сьогодні свій внесок у розвиток своєї країни та перемогу у війні!»

Аліна Севастюк, менеджер із зв’язків з громадськістю «Хуавей Україна» виступила з доповіддю «Навички для майбутнього: ІКТ для інклюзії та рівних можливостей». Вона ознайомила присутніх з результатами дослідження Huawei «Інтелектуальний світ 2030» та з трендами у сфері технологій, які можуть спонукати до нових спільних проєктів і партнерств. Крім того, наголосила, що саме варто врахувати у розвитку цифрових компетентностей, та запропонувала всім присутнім створити власний план дій, виявити нові можливості і цінності.

Aida Horaniet Ibañez, Director Community Engagement at Viz for Social Good (and Doctoral Researcher at C2dh in Data Visualization), розповіла історії успіхів кращих проєктів і закликала використовувати силу візуалізації даних для соціальних змін та приєднатися до волонтерського руху Viz for Social Good, щоб змінити світ на краще.

Пані Аїда, інженерка, яка знайшла в аналізі даних ідеальний баланс між технічними навичками та творчістю. Вона більше 10-ти років працювала над проєктами, пов’язаними з інтеграцією даних, аналізом даних та візуалізацією. Нині фахівчиня співпрацює з ініціативою Viz for Social Good (https://www.vizforsocialgood.com/), яку було започатковано з метою візуалізації даних, щоб підвищити обізнаність про соціальні проблеми.

Будучи волонтером у Viz for Social Good з 2017 року, протягом останніх кількох років пані Аїда очолювала відділ в Люксембурзі, а потім стала регіональним лідером у EMEA, а віднедавна почала обіймати посаду директора із залучення громад і зосереджується на залученні, мотивації та розвитку волонтерської спільноти за підтримки регіональних лідерів.

Оксана Бутурліна, PhD, керівниця проєкту «STEM на Дніпрі», завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проєктами Дніпровської академії неперервної освіти, ознайомила учасників з проєктом «STEM на Дніпрі», який сприяє впровадженню STEM-освіти в навчальну діяльність. «Проєкт «STEM на Дніпрі» спрямований на популяризацію STEMпрофесій серед дівчат й поширення актуальної інформації щодо можливостей кар’єри в технологічних компаніях». Також пані Оксана підкреслила важливість створення спільнот для дівчат, щоб долучати талановитих представниць прекрасної статі до навчання і роботи у сфері STEM, та поінформувала присутніх про освітньо-тренувальну програму «Techno-Girls. Дівчата рулять».

Актуальною під час виступу Оксани Бутурліної стала презентація результатів дослідження щодо гендерних аспектів STEM-освіти, де спікерка відзначила необхідність збільшення кількості дівчат у сферах STEM, оскільки це сприятиме сталому розвитку. «Наші заходи в рамках проєкту «STEM на Дніпрі» показують неймовірну синергію дівчат, які об’єднуються і вкотре доводять, що вони можуть усе!»

Катерина Янушевська, студентка спеціальності «Комп’ютерні науки» Київського національного університету культури і мистецтв, розповіла про свій шлях в ІКТ. «Я з першого курсу беру участь у святкуванні «Дня дівчат в ІКТ». Мрію, що в наступному році ми зможемо відзначити цей день в стінах рідного університету. Мій тато програміст, з дитинства я спостерігала, як він працює за комп’ютером, і саме він став моїм першим наставником в сфері ІКТ. Тому я і вирішила продовжувати навчання за спеціальністю «Комп’ютерні науки». Зараз я безмежно вдячна викладачам кафедри за знання, постійну підтримку, мотивацію і натхнення. Ще на 1 курсі я взяла участь у програмі «Дівчата СТЕМ», пройшла в фінал й отримала менторську підтримку, реалізувала свій перший ІТ-проєкт. Сьогодні я працюю в українській ІТомпанії «Aiax Systems», чим дуже пишаюся. Упевнена, що кожна дівчина може знайти своє місце саме в ІТ-галузі та працювати на користь української економіки та держави загалом».

Оксана Ізакова, програмний менеджер «SocialBoost» і успішна випускниця Університету культури, акцентувала, що завжди рада брати участь у подіях своєї Альма-матер. Пані Оксана представила «SocialBoost» – українську технологічну громадську організацію, діяльність якої зосереджена на розвитку ІТ-проєктів із соціальним впливом, впровадженні електронної демократії, електронному урядуванні та відкритих даних. Це спільнота професійних програмістів, громадських активістів й менеджерів, котрі спільно з державними органами та ІТ-компаніями працюють над створенням сервісів, що вирішують проблеми громадян.

Із власного досвіду Оксана Ізакова поділилась, як світчнутися в ІТ, не знаючи програмування. До речі, кафедра комп’ютерних наук постійно співпрацює із «SocialBoost», студенти долучаються до хакатонів і тренінгів за тематикою «Відкриті дані», тож, користуючись нагодою, пані Оксана закликала молодь бути активною та запросила до участі в конкурсах стартапів.

Марина Толмач, викладач кафедри комп’ютерних наук Київського національного університету культури і мистецтв, розкрила тему «Дівчата та ІТ-творчість», нагадавши про традиції святкування в університеті. Фахівчиня навела дані гендерного профіля України, складеного ПРООН, та статистику випускників STEM-спеціальностей в Україні із результатів дослідження ІТ-галузі від Асоціації IT-Ukraine.

Пані Марина зазначила, що в межах інших спеціальностей також розвиваються нові «цифрові» професії, адже в умовах цифрової трансформації інформаційно-комунікаційні технології впроваджуються в усі галузі. Для реалізації можливостей доступу, безпеки та творчості через ІКТ базовим є володіння цифровими навичками, і розвиток-цифрових компетентностей – один із напрямів роботи кафедри комп’ютерних наук.

Нині для творчих дівчат є різні можливості реалізації в галузі ІКТ, тож спікерка навела приклади сучасних професій, де можна поєднати творчість, креативність і цифрові технології. Завершуючи промову, Марина Толмач побажала всім перемоги та мирного неба.

Наприкінці онлайн-зустрічі кафедра комп’ютерних наук влаштувала захоплюючу вікторину щодо історії святкування Міжнародного дня «Дівчата в ІКТ», за підсумками якої переможниця отримала мотиваційну книгу «Код Упевненості для дівчат» (автори Кетті Кей, Клер Шипман).

Організатори заходу переконані, що всі здобули яскравий і корисний досвід, а також свою часточку натхнення та впевненості для побудови кар’єри в ІТ-індустрії!

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року