Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Історії, які надихають

Дата: 09.10.2017 | Рубрика: Новини

Як створити і розповісти захоплюючу історію? Як за допомогою цікавих історій розкрити себе і свій потенціал, мотивувати до спільних проектів і співпраці, знайти власну аудиторію?

Мистецтву складання історій, які надихають і мотивують, вчились першокурсники Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» (груп ІБАС-37, ІБАС-47, ІБАС-57) разом із засновником і тренером Київської школи сторітелінгу «Do Stories!», експертом з управління персоналом, коучем, автором технології Coach StoriesⓇ Тетяною Спіріною під час майстер-класу зі сторітелінгу.

Відбулась зустріч за сприяння Факультету культурології в особі декана, кандидата культурології, доцента Валерія Кушнарьова та за організації Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук в особі завідувача кафедри, доктора соціальних комунікацій, професора Тетяни Гранчак і асистента кафедри Альони Мотько.

Сторітелінг – мистецтво створення історій – сучасний інструмент комунікацій, просування та залучення нової аудиторії до будь-яких ідей та проектів. Під час зустрічі студенти з’ясовували, в чому сила історій та за якими критеріями вони будуються, дізнавалися, якою мовою спілкуватися з аудиторією, щоб вона почула складену ними історію, ділилися реальними мотивуючими історіями із власного досвіду.

Розкриваючи присутнім секрети майстерності сторітелінгу, Тетяна Спіріна звернула увагу на те, що перед складанням історії її автор має знайти відповіді на такі питання: для чого? для кого? як? і які висновки? Тобто кожна надихаюча розповідь повинна мати своє призначення, мету, створюватись для певної аудиторії і містити висновок-мотивацію до дії.

Слід також враховувати специфіку сприйняття інформації слухачами, адже одні з нас – візуали і краще сприймають візуальну інформацію, інші кінестетики, які дізнаються нове через дію, участь, треті – аудіали, для яких основний канал отримання нової інформації – звук і слово. Учасники майстер-класу із задоволенням протестували себе і відкрили, що більшість із них – візуали і кінестетики, тож одразу стало зрозуміло, чому для декого з першокурсників не просто навчатися на лекційних заняттях.

Крім того, варто визначитись із тим, як саме розповідати свій сюжет, адже для вдалої історії самих фактів не достатньо – слухачам потрібні емоції: сміх, пристрасть, смак. Історії мають бути «смачними»! Щоб відчути, як це може бути, пані Тетяна запропонувала всім незвичну вправу «квак» і всі учасники завзято «проквакали» Віденський вальс – було смішно і незвично!

Додатковим бонусом для першокурсників стала можливість ближче познайомитися один з одним, дізнатися більше про вподобання та хобі одногрупників, роззирнутися і побачити, які цікаві особистості навчаються поряд із ними!

Адже перші історії, які усім треба було скласти, стосувалися самих студентів – що їм подобається, які в них є «маленькі секретики», яка їх мета на сьогодні і якої великої мети вони хотіли б досягти у майбутньому.

Під кінець зустрічі її учасники поділилися враженнями від спілкування (див. відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=j8WV1-q6-yo&feature=youtu.be https://www.youtube.com/watch?v=fpF34xcuSkk&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=ohoYYT6ZS9Q&feature=youtu.be).

Ігоря Грищенка (група ІБАС-37) переповнювали емоції: «Усе було круто! Ми всі ходили, знайомилися, хто ще не був знайомий, дізнавались щось нове один про одного. Я особисто доволі замкнена і скована людина, але сьогоднішня атмосфера і енергетика тих людей, які тут зібралися, допомогли мені почуватися комфортно. Ті, хто зрозумів, яких навичок їм не вистачає, будуть працювати над саморозвитком, ті, хто побачив свої сильні сторони, будуть рухатися в цьому напрямі. Було дуже класно!».

Кристина Танцюра‎ (ІБАС-37) поділилась своїми враженнями від майстер-класу публікацією у Фейсбуку: «Storytelling – Ви запитаєте, що це? Це те, без чого неможливе життя у 21 сторіччі. Вміння доносити інформацію до співрозмовника, писати цікаві пости у Фейсбуці чи Інстаграмі, виносити корисні речі з історій. Сьогодні студенти ІБАС-37 разом із Факультетом культурології вдосконалили або набули навички комунікації, зрозуміли, що таке мотиваційний лист та відкрили нові якості один в одного. Нам є над чим працювати, тому всі до справ, пам’ятайте, у вас є 72 години!».

Студенти були у захваті, дякували кафедрі і Факультету культурології за організацію такого заходу і висловлювали побажання, щоб таких зустрічей було більше!

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року