ІТ-Планета – 2012/2013 – перспективи, співпраця, завдання

Дата: 06.06.2012 | Рубрика: Новини

В форматі круглого столу відбулася конференція “ІТ-Планета – 2012/2013 – перспективи, співпраця, завдання”, яка присвячена проведенню в КНУКіМ фіналу VI Міжнародної Олімпіади IT-Планета 2012/2013.  Під патронатом ректора КНУКіМ Михайла Поплавського вперше в Україні найпрестижніша  та наймасштабніша в країнах СНД міжнародна студентська олімпіада у галузі інформаційних технологій буде проходити в Київському національному університеті культури і мистецтв.

Сергій Шалашний, Голова Міжнародного оргкомітету, Голова Національного оргкомітету Всеросійської студентської IT-олімпіади “IT-Планета Росія”, Голова Асоціації компаній цифрових та інформаційних технологій, зазначив, що вибір КНУКіМ не випадковий, адже сьогодні інформаційні технології  є частиною культури суспільства, ознакою його розвитку. Також на вибір місця проведення  олімпіади  вплинула наявність в Університеті культури  потужного IT- парку: сучасних комп’ютерних класів, мережевого обладнання, систем віртуалізації, швидкісних серверів.

У конференції  взяли участь члени міжнародного оргкомітету олімпіади, представники ІТ-компаній і громадських організацій, викладачі, студенти вишів України, Росії, Казахстану. Дехто з представників міжнародного оргкомітету був присутнім віртуально – шляхом он-лайн конференц-зв’язку.

Протягом заходу учасники конференції обговорювали перспективи розвитку міжнародного проекту та набутий за п’ять років діяльності досвід, зосередили увагу на оновленні  навчальних програм та їх доповненні спеціальними дисциплінами  відповідно до новітніх тенденцій у галузі ІТ-технологій, зокрема порушували питання взаємодії вишів із компаніями-роботодавцями та можливості працевлаштування студентів після навчання.

Підсумовуючи, учасники конференції впевнено відзначили щорічно зростаючу кількість учасників олімпіади та запропонували втілити нові цікаві ідеї щодо програми проведення наступної. Наприклад, започаткувати спільні проекти з обміну досвідом: форуми та круглі столи, де конкуренти могли б відчувати себе колегами, а ще краще – друзями.  Ця ідея сподобалася організаторам, бо таке об’єднання зусиль, на їхню думку, є рушієм перспективного і тривалого партнерства. В свою чергу, представники провідних ІТ-компаній, запевнили організаційний комітет  у наданні необхідної техпідтримки на всіх етапах проведення олімпіади.

Офіційний старт підготовки до олімпіади 2012/2013 визначила урочиста традиційна передача символу “IT-планети” наступному   організатору фіналу. Глобус із зображенням зоряного неба, який було привезено із Казахстану, вручив Володимир Бузмаков, голова Національного оргкомітету Всеукраїнської студентської ІТ-Олімпіади “IT-Планета України”, голова Активу ВГО “Співтовариство ІТ-директорів України”.  ІТ-символ він передав  проректору КНУКіМ Інні Костирі, як ознаку далекосяжних перспектив проекту та надійного партнерства.

Всі присутні щиро вітали керівництво вишу, завідувача кафедри комп’ютерних наук Олену Чайковську,  викладачів і студентів інституту комп’ютерних технологій, адже серед усіх вишів-учасників України, Росії, Казахстану почесне право провести фінальну частину найвизначнішої студентської ІТ-події року виборов Київський національний університет культури і мистецтв.