Китайський кінематограф в Університеті культури

Дата: 28.12.2018 | Рубрика: Новини

На запрошення співробітників Посольства КНР в Україні колектив Кафедри філософії, студенти й викладачі Факультету кіно і телебачення та Факультету міжнародних відносин Університету культури взяли участь у заходах, присвячених міжнародній виставці «113 років китайського кінематографу».

Викладачі разом зі студентами відвідали міжнародну пересувну виставку, яка є платформою Національного Китайського музею кіно. Вона репрезентує історію китайського кінематографу, важливі історичні твори, знайомить з видатними діячами кіномистецтва. Починаючи з 2013 року, оригінальна експозиція вже демонструвалась в ООН, Англії, Америці, Сербії, Туреччині, Канаді та інших країнах світу, а також у міжнародних організаціях. Виставка тривала один день, тож відвідувачі мали унікальну можливість ознайомитись з усіма її експонатами. У майбутньому організатори планують представити українській аудиторії окремі фрагменти цієї виставки, загальна кількість експонатів якої – більше 100 плакатів, а виставкова площа – понад 200 кв.м.

Студенти та викладачі університету під час відвідування виставки мали нагоду поспілкуватися з китайськими кінематографістами, а також із митцями вітчизняного кіно, які були присутні на заході (http://kf.knukim.edu.ua/133-mizhnarodna-vistavka-kitajskij-kinematograf.html).

Посольство КНР в Україні в рамках співпраці з Університетом культури запросило викладачів Кафедри філософії та Факультету кіно і телебачення відвідати лекцію провідного фахівця Китайської Народної Республіки в галузі кіно пана Лю Фань, яка відбулась у приміщенні Посольства КНР в Україні. Пан Лю є науковим співробітником кафедри кіно і телебачення Китайської академії мистецтв, провідним консультантом п’ятьох кінокомпаній Китаю, зокрема, й однієї з найбільших – «Dream Sky Films». Він досліджує такі напрямки, як: індустрія кіно і телебачення, режисура телебачення, режисура в цілому, культурна стратегія тощо. Лю Фань є науковцем Пекінського університету культури і мистецтв, а також кіносценаристом.

Упродовж лекції Лю Фань розкрив основні етапи розвитку сучасного кінематографу Китаю, починаючи з 2002 року, коли уряд КНР провів ґрунтовні реформи, створивши в країні єдиний кіноринок. Реформи виявились дуже плідними: щороку касові збори та кількість екранів в країні зростають, а кіновиробництво стає все більш потужним. Наприклад, у 2018 році китайська кіноіндустрія виробила 970 фільмів, 798 з яких були випущені у широкоформатний прокат. Крім того, пан Лю окреслив присутнім основні тенденції подальшого розвитку китайської кіноіндустрії, а також зосередив увагу на питаннях освіти у галузі кіно і телебачення в Китаї.

По завершенні лекції пан Лю продовжив спілкування з присутніми у неформальній обстановці, під час якого розповів більш детально про індустрію кінематографу в Китаї та особливості освітньої системи. Лю Фань був зацікавлений особливостями підготовки і навчання студентів у КНУКіМ, тож радо вирішив побувати в університеті й зустрітись із молоддю (http://kf.knukim.edu.ua/134-lektsiya-pro-kitajsku-kinoindustriyu-u-posolstvi-knr-v-ukrajini.html).

На запрошення викладачів Кафедри філософії та Факультету кіно і телебачення пан Лю Фань завітав до студентів 1-го курсу Факультету кіно і телебачення з лекцією про кіноіндустрію Китаю. Лю Фань детально розповів студентам про специфіку та особливості найпопулярніших кінострічок Китаю за 2017-2018 рр. Найкасовішими фільмами стали «Війна вовків-2» та «Вмерти, щоб вижити», які разом зібрали понад 12 млрд. гривень. Остання стрічка є найпопулярнішим фільмом 2018 року в Китаї, оскільки вона стала своєрідним вибухом, бо раніше подібний фільм було важко показати, адже він містить у собі елементи критики сучасної медичної системи Китаю.

Крім того, від Лю Фань студенти довідались, що китайська кіноіндустрія займається не лише виробленням національних фільмів, а й співпрацює з кінокомпаніями інших країн, надаючи послуги з оформлення спецефектів. Пан Лю продемонстрував декілька відеороликів, де були представлені фільми, над спецефектами яких працювали китайські фахівці. Серед них такі стрічки, як «Велика стіна», «Полювання на монстра», а також добре відомі українській молоді «Капітан Америка» та «Зоряні війни».

Своєю розповіддю Лю Фань викликав велику кількість запитань у молоді. Зокрема, студенти цікавились питанням впливу комуністичної партії Китаю на кіносферу, особливостями роботи кіно- і театральних акторів, темою освіти в галузі кіно та телебачення в Китаї.

Зустріч надихнула молодь на жваве обговорення та завершилась спільною фотосесією з гостем. На згадку про Університет культури колектив Кафедри філософії та Факультет кіно і телебачення подарував пану Лю книжки Почесного Президента КНУКіМ Михайла Поплавського й літературу про університет.

Потому викладачі запросили пана Лю на спільне чаювання, під час якого обговорили перспективи подальшої співпраці. Лю Фань поділився враженнями від свого відвідування України, зустрічі зі студентами й відзначив високий рівень підготовки і допитливості молоді КНУКіМ (http://kf.knukim.edu.ua/135-sekreti-uspikhu-kinoindustriji-kitayu.html).

Викладачі університету роблять все можливе для того, щоб професійно орієнтоване викладання гуманітарних дисциплін студентам не лише здійснювалося на високому рівні, але й перманентно вдосконалювалось з урахуванням провідних світових тенденцій, а професійна підготовка молоді відповідала світовим стандартам!