«Кралиця» на фестивалі у Литві

Дата: 04.06.2019 | Рубрика: Новини

Відомий український ансамбль «Кралиця» Факультету музичного мистецтва КНУКіМ вкотре повернувся із закордонних гастролей. Творчий колектив побував на Міжнародному фольклорному фестивалі «Skamba skamba kankliai. Tarptautinis folkloro festivalis» у Вільнюсі.

Литовський фест є досить відомим в Європі фольклорним святом, яке вже традиційно проводиться наприкінці травня з 1973-го року! Тож цьогоріч європейські фольклористи, серед яких і «Кралиця», збиралися вже 46-ий раз!

«Skamba skamba kankliai. Tarptautinis folkloro festivalis» традиційно відбувається за підтримки ЮНЕСКО, усі заходи фестивалю транслюються он-лайн у фейсбуці і ютюбі, що дає можливість долучитися до фестивальних подій широкому колу поціновувачів народно-музичного мистецтва.

Варто підкреслити, Фольклорний ансамбль «Кралиця» КНУКіМ і його незмінний керівник – заслужений працівник культури України, професор Іван Сінельніков вже тривалий час співпрацюють із міжнародною системою фольклорних фестивалів ЮНЕСКО, фольклористи КНУКіМ є бажаними гостями на поважних європейських фольк-форумах у Словаччині, Німеччині, Польщі, Румунії.

Столиця Литви зустріла фольклористів КНУКіМ сонячною погодою і розмаїттям учасників фестивалю – «Кралиця» працювала на одних фестивальних майданчиках із народними колективами Греції, Естонії, Італії, Литви, Білорусі.

Фестивальних заходів було чимало – це і концерти народної інструментальної музики у Ботанічному саду, і концерти автентичного співу в рамках ночі в музеї техніки, і майстер-класи з традиційних танців, і екскурсії неповторним історичним центром Вільнюсу.

Отже КНУКіМівці були в захваті, атмосфера вражала і надихала на творчість. До речі, гастролі на цьому не завершуються, на талановитих музикантів і співаків Університету культури згодом чекає нова не менш насичена та яскрава програма.