Креативний погляд у майбутнє дизайнерів Університету культури

Дата: 20.11.2020 | Рубрика: Новини

Креативні тренди майбутнього спрогнозувала молодь факультету дизайну і реклами Університету культури, створивши унікальні колекції вбрання. Такий задум студентки втілили, долучившись до XXI Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє».

Фешн-захід відбувався онлайн під егідою Ukrainian Fashion Council та у партнерстві з Ukrainian Fashion Week, IED Istituto Europeo di Design і Українським культурним фондом.

Із понад сотні учасників на різних етапах модного дійства в Києві, Львові та Одесі були обрані 17 конкурсантів, які представили свої колекції у фіналі. Серед них: студентки 3-го курсу кафедри дизайну одягу Університету культури Катерина Василега і Лілія Грищенко, 2-курсниця Анастасія Загребельна та випускниця факультету дизайну і реклами Університету культури Альона Ювженко.

Оцінювало конкурс професійне журі, у складі якого були відомі українські дизайнери, члени експертного комітету Ukrainian Fashion Council: Лілія Пустовіт, Артем Климчук, Олеся Кононова, Ліля Літковська, Володимир Подолян, Катя Сільченко, Серж Смолін, Іван Фролов. До команди фешн-суддів цьогоріч приєднався і Джованні Оттонелло (Giovanni Ottonello), професор, креативний директор IED – Istituto Europeo di Design (Італія), чиї коментарі та поради були враховані під час голосування.

«Погляд у майбутнє 2020» пройшов у принципово новому форматі: пряма трансляція була доступна для перегляду у будь-якій частині світу.

Окрасою мистецького простору фешн-події став вражаючий малюнок величиною 140 квадратних метрів відомої художниці та дизайнерки Маши Реви, яка свого часу отримала гран-прі конкурсу.

Упродовж фіналу журі визначило долю трьох офіційних премій конкурсу, 2 з яких здобули студенти кафедри дизайну одягу факультету дизайну і реклами Університету культури: Катерина Василега з колекцією одягу «Bleached reef» та Лілія Грищенко як авторка оригінального вбрання «Hide».

Радісні переможниці висловили подяку організаторам заходу, що надають можливість молодим дизайнерам «бути побаченими і почутими». Однак особливі слова були адресовані їхньому творчому наставникові, відомому дизайнеру одягу та аксесуарів, стилісту, власнику бренду Kir-Khartley, викладачеві факультету дизайну і реклами Кирилові Харитонцеву, що упродовж всього конкурсу підтримував молодь.

«Найважливіше – це підтвердження того, що я рухаюся в правильному напрямку, і що всі сили, праця, енергія, час і безсонні ночі інвестовані правильно. Хочу подякувати організаторам конкурсу, що в такий складний час дають можливість молодим дизайнерам бути побаченими і почутими. Кожному, хто причетний, дякую за підтримку. Головний наставник, людина яка повірила в мене, Кирило Аркадійович. Він був на зв’язку 24/7, щиро ділився думками, передавав свої досвід і знання, що дуже цінно. Дякую!» – поділилась емоціями Катерина Василега.

Не менш яскраві враження були й у Лілії Грищенко: «Моя перша колекція! Моя перша «маленька» перемога! Стан зараз настільки неймовірний, що не передати словами. Емоції від всього, що відбувалось просто зашкалюють. Дякую всім хто підтримував, «тримав кулачки» і вірив у мене! Дякую моєму головному наставнику Кирилові Аркадійовичу, який був зі мною від самого початку і до фіналу. Ви неймовірний, талановитий дизайнер, у вас по-справжньому золоте серце і добра душа. Дякую моєму менторові @katyasilchenko за ідеї, як доповнити колекцію аксесуарами. Із цими елементами образи стали ще більш цікавими і стильними!».

Колекції одягу молодих дизайнерок вразили надзвичайною оригінальністю луків і тонким відображенням жіночої сутності.

У «Bleached reef» Катерина Василега розкрила яскраву і незалежну індивідуальність жінки, образ якої вона ототожнює з кораловим бар’єрним рифом та окремою екосистемою, що витримує міць припливів і відливів сучасного ритму, залишаючись тендітною. «Дизайн сфокусований на витончених силуетах, які або повторюють лінії тіла, або змінюють пропорції завдяки асиметрії. Базовими кольорами колекції стали молочний і перлинний, а також складні відтінки сірого і коричневого, що підкреслюють глобальну проблему знебарвлення коралів. Останні десятиліття корали знищуються через забруднення океанів, рибальство і глобальне потепління, яке швидко збільшує кількість вуглекислого газу в океані та окислює його. Корали не встигають пристосовуватись до цих змін, через що гинуть. «Bleached reef» я хочу привернути увагу до важливих проблем: як навколишнього середовища, так і власної екосистеми», – розповіла про одяг Катерина

Надихнувшись красою природи Перу, мисливським та етностилем, Лілія Грищенко поєднала у своїй колекції «Hide» історію і сучасність.

«Прямий і подовжений силует із гіперболізованими формами плечей та рукавів має свою суворість і стриманість. Підкреслена паском талія, як би натякає на те, що перед нами жінка, яка вміє залишатися вірною собі, своїм діям, але при цьому викликає захват і є прикладом для оточуючих», – акцентувала Лілія.

Феєричним завершенням фіналу XXI Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» став показ фіналістки і талановитої студентки кафедри дизайну одягу ФДіР Анастасії Загребельної, яка презентувала серію надзвичайно артового одягу. «Колекція має назву «Висвободження» і візуально демонструє духовний шлях. Це так званий перехід від стану маріонетки до чистої енергії, що є творцем всього. Перший образ має капелюх у вигляді руки, останній – сумку-маріонетку. Нашиті на одяг маски демонструють розмаїття ролей. З кожним наступним луком шкіряні деталі з масками розпадаються, проривається біла тканина. Останній образ залишається чисто білим.

Мій погляд у майбутнє, сповнений надії на глобальну духовну трансформацію людства, як каталізатор технічного та культурного прогресу, переходу до вищих форм існування та еволюції свідомості».