Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Культурна дипломатія Чжан Яньбо

Дата: 03.11.2016 | Рубрика: Новини

До студентів Кафедри філософії та Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ завітала аташе з питань культури Посольства Китайської Народної Республіки в Україні пані Чжан Яньбо.

16

Зініціювала зустріч – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач Кафедри філософії Катерина Михайлівна Кириленко, яка і представила пані Чжан: «Ви бачите перед собою успішного дипломата потужної сучасної країни – Китайської Народної Республіки. Пані Чжан Яньбо є випускницею пекінського університету іноземних мов та співробітником міністерства культури КНР, аташе з питань культури посольства КНР в Україні. Сьогодні гостя, яка вже не вперше у нашому виші, розповість про особливості китайської культури та дипломатії».

3

Для шановної пані Чжан Яньбо студенти першого курсу Кафедри класичної хореографії Факультету хореографічного мистецтва КНУКіМ підготували творчий подарунок – хореографічну композицію «Класична експресія», яку майстерно виконали перед початком зустрічі.

7

Привітали гостю у виші – заступник декана Факультету журналістики і міжнародних відносин з науково-практичної роботи, кандидат соціологічних наук, доцент Інна Петрівна Шевель та помічник ректора з навчально-методичної роботи, професор Кафедри іноземної філології Оксана Олександрівна Білецька. Вони зауважили, що для студентів-міжнародників дипломатична зустріч є великою практикою та висловили побажання й надалі підтримувати плідну міжнародну співпрацю з пані Чжан Яньбо.

9 8

У своєму виступі перед студентською молоддю пані Чжан Яньбо зосередила увагу на пріоритетах міжнародної політики Китаю, одним з яких є культурна дипломатія. Шанована гостя дала також студентам цінні професійні поради, поділилась своїм досвідом того, як стати дипломатом.

«Щиро дякую вам за теплий прийом та жвавий інтерес до Китаю і китайської дипломатії.

Китай – мирна країна. Головна концепція дипломатії моєї держави – це робити все для благополуччя свого народу та його мирного співіснування у світі. Культурна діяльність Китаю підтримує і поглиблює дружні стосунки з іншими державами.

Аби стати хорошим дипломатом в КНР, перш за все, необхідно мати диплом про вищу освіту, самовіддано любити свою Батьківщину, бути відповідальним у роботі та уміти налагоджувати потрібні контакти з різними людьми», – зазначила аташе з питань культури КНР пані Чжан Яньбо.

14 5

Студентам було цікаво дізнатися у пані Чжан Яньбо, чи відрізняється китайська дипломатія від дипломатії інших країн, які особливості української культури подобаються шановній гості та що вона може порадити КНУКіМіцям з китайської літератури, щоб краще пізнати культуру і традиції цієї держави.

15 19 18

Відповідаючи на питання, пані Чжан Яньбо наголосила, що всі нації та країни істотно різняться між собою, тому, звичайно, і дипломатія має свої відмінності. Китайський народ більш м’який, скромний та завжди з розумінням і повагою ставиться до думок та рішень інших держав. Гостя вже третій рік працює в Україні і встигла помітити, наскільки сердечним є український народ. «У вас велика творча сила і романтичне відношення до життя, що змушує постійно творити щось нове та цікаве. Ми ж навпаки більш суворі в роботі й навчанні», – зауважила пані Чжан Яньбо, підкресливши при цьому близькість культур та менталітетів двох народів.

25 27

А щоб краще зрозуміти спосіб мислення китайського народу та його менталітет, вона порадила молоді прочитати художні твори китайських письменників і поетів, тематичні видання про культуру Китаю.

У подарунок студентам та викладачам КНУКіМ пані Чжан Яньбо привезла із собою книги про культуру та історію Китаю, яку передала у дарунок Науковій бібліотеці КНУКіМ, а також відеоматеріали для більш детального вивчення традицій своєї країни.

21 23

Зі свого боку керівництво Кафедри філософії та Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ подякувало пані Чжан за зустріч і вручило подарунки від університету у вигляді книг, що написані викладачами вишу, серед них і книга Михайла Поплавського, перекладена англійською мовою; набору дизайнерських листівок; а також картину студентки 1-го курсу Факультету дизайну і реклами, групи ДХМг-16 Марії Панчук, яку вона люб’язно надала для подарунку шановній гості.

Роботи кращих студентів КНУКіМ поповнюють колекції дипломатичних установ світу. А самі студенти, на думку пані Чжан Яньбо, є високо кваліфікованими та професійно грамотними, обізнаними в питаннях міжнародної політики та не байдужими до проблем сучасного світу.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року