Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Культурні інституції та їх участь у налагодженні партнерських стосунків

Дата: 17.03.2023 | Рубрика: Новини

У рамках авторського курсу «Лідерство та міжнародні комунікації» докторки політичних наук, професорки Інни Костирі на кафедрі міжнародних відносин відбувся онлайн-майстер-клас від Анастасії Ольховик – успішної випускниці-міжнародниці, відповідальної менеджерки відділу університетського співробітництва бюро «CampusFrance» Французького інституту в Україні.

«Культурні інституції та їх участь у налагодженні партнерських стосунків. На прикладі Французького інституту» – тема, яку порушила спікерка під час зустрічі зі студентською молоддю.

Представила гостю викладачка кафедри, кандидатка соціологічних наук, доцентка Інна Шевель.

Анастасія розпочала діалог із культурної дипломатії, а саме з того, наскільки вона є важливою, як механізм налагодження партнерства між країнами, інструмент м’якої сили, обмін культурними цінностями і надбаннями та укріплення міждержавного співробітництва.

Серед основних функцій культурної дипломатії менторка виокремила: створення привабливого іміджу та підвищення міжнародного престижу; налагодження і покращення міжнародних зв’язків; просування інтересів держави на міжнародній арені; запобігання або ж пом’якшення їхніх наслідків (превентивно-регулювальна функція).

За словами Анастасії, найбільш часто для налагодження міжнародної комунікації звертаються до таких ресурсів культури, як: мистецтво (кіно, музика, живопис тощо); виставки, що демонструють об’єкти культури; освітні програми (зокрема, мовні школи); обмін науковими, освітніми та іншими досягненнями; література; трансляція культурних програм; ідеї соціальної політики; релігія.

Повідала випускниця кафедри міжнародних відносин і про Французький інститут в Україні (ФІУ), в якому вона працює. Розташований він у Києві та підпорядкований Посольству Франції в Україні, а створено його було у 1994 році на підставі міжурядової угоди. Місією ФІУ є поширення французької мови та культури, а також налагодження довгострокових партнерських стосунків з українськими діячами у царинах освіти, науки, культури і творчості.

У ФІУ є також медіатека, яка пропонує українській публіці широкий вибір франкомовних видань, відео- та аудіоматеріалів. Це єдиний в Україні офіційний інформаційний центр, що знайомить українців із тенденціями та подіями сучасної Франції.

А. Ольховик підкреслила, що Французький інститут заємодіє з українськими державними та приватними закладами по всій території України з метою запровадження проєктів співробітництва, призначених для широкого загалу та, особливо, для молоді, за трьома напрямами:

  • Культура

Культурні заходи представляють українській публіці та фахівцям сучасну французьку культуру у всій її різноманітності: кіно, театрально-сценічне та образотворче мистецтво, літературу, дискусії, проєкти в усіх галузях та дисциплінах художнього мистецтва. Фестиваль «Французька весна», який із 2004 року проводиться щорічно у квітні, – найяскравіша культурна подія інституту.

  • Наукова та університетська

ФІУ – інформаційний центр для українських студентів, які прагнуть здобути частину освітньої підготовки у Франції. У рамках університетського співробітництва ФІУ забезпечує взаємодію між французькими та українськими навчальними закладами. Французький інститут є ключовим партнером під час організацій конференцій та семінарів у різних галузях знань і бере участь у різноманітних заходах, присвячених науці й молоді.

  • Освітня та лінгвістична

Діяльність ФІУ у партнерстві зі школами та університетами: просування Франкофонії та її цінностей, допомога у професійній підготовці вчителів і викладачів французької (програма PRO FLE, стажування). ФІУ ставить собі за мету покращення якості освіти в Україні, приділяючи особливу увагу інноваціям, зокрема, цифровим навчальним технологіям.

Таким чином культурна дипломатія Франції працює в Україні.

Наприкінці зустрічі Анастасія порадила студентам-міжнародникам обов’язково займатись самоосвітою та вивченням іноземних мов, що сприяє працевлаштуванню в міжнародних інституціях. А також зауважила, що фахові лекції про дипломатичний протокол і етикет на кафедрі міжнародних відносин допомогли їй у подальшій професійній діяльності. «Ви маєте чітко розуміти, що вам подобається і розвиватись у цьому напрямку».

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року