Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Літня хорова асамблея 2018

Дата: 09.07.2018 | Рубрика: Новини

Творча молодь Кафедри академічного хорового мистецтва ФММ КНУКіМ долучилась до Літньої хорової асамблеї у Львові! Представляли Університет культури під час імпрези студенти Таміла Романенко, Карина Сердюк, Павло Андріученко, Влад Гловацький, Діма Мелещенко і викладач Кафедри академічного хорового мистецтва ФММ Олена Грицюк.

Літня хорова асамблея – щорічний фестиваль-практикум, котрий об’єднує молодь із різних мистецьких закладів вищої освіти України. Це справжнє свято хорової музики, майстер-класи, цікаві лекції, концерти.Ініціатором мистецького заходу є Всеукраїнське хорове товариство ім. М. Леонтовича Національної всеукраїнської музичної спілки.

Із 24 червня по 01 липня у місті Лева зібрались студенти українських мистецьких вишів Києва, Харкова, Дніпра, Львова та Одеси, презентувавши концерт сучасної української музики. До речі, вперше в історії України прозвучав, віднайдений нещодавно в архівах, «Антимілітарний триптих» видатного українського композитора М. Колеси, 115-річчя якого відзначає музична громадськість країни.

Всього за тиждень під керівництвом відомих хорових диригентів України учасники підготували ряд концертних заходів, серед яких «Сучасна українська хорова музика у древньому Львові». Усі репетиції нагадували відкриті майстер-класи, які знайомили з методологією роботи над хоровими творами українських композиторів другої половини XX – початку XXI століть.

Окрім опрацювання музичного матеріалу, учасники асамблеї занурились у мистецьке середовище Львова. Вони побували на екскурсії-лекції «Музичний некрополь Львова», яку презентувала музикознавець, викладач Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича п. Роксоляна Гавалюк.

Наступні дві події в рамках Літньої хорової асамблеї відбулись 26 червня. Перша – лекція кандидата педагогічних наук, доцента Романа Берези, котрий розповів про «Становлення та розвиток хорової культури Галичини у другій половині 19 століття. Львівська хорова школа 20 століття». Друга подія – майстер-клас видатного львівського диригента, лауреата національної премії ім. Т. Шевченка, професора Юрія Луціва. Студенти були захоплені професіоналізмом педагогів, які поділились своїми знаннями і досвідом.

27 червня творча молодь мала чудову можливість побувати на екскурсії у Львівському національному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької, надихнувшись неймовірною атмосферою. 28 червня на учасників чекала лекція кандидата мистецтвознавства, художнього керівника вокального ансамблю сучасної музики «ALTER RATIO» О. Приходька (Київ) із темою: «Як почути нову хорову музику, або чому і як композитори пишуть?».

29 червня – передостанній день Літньої хорової асамблеї у Львові – видався надзвичайним. Усі вирушили до міста Крехів, греко-католицького монастиря святого Миколая, що має давню історію у понад 400 років. Неповторна краса, чудова акустика. Саме там тривали репетиції хорових колективів, за якими спостерігали туристи, слухаючи чудовий спів учасників асамблеї. Далі – Жовква і концерт у Храмі святого Йосафата. Знову ж таки неповторна краса храму, унікальна акустика для акапельного співу та велика кількість глядачів, які завітали на концерт за враженнями. А завершився цей день Літньої хорової асамблеї у теплій і дружній атмосфері на пікнику, що супроводжувався спілкуванням, жартами та спільним приготуванням їжі на мангалі.

Гала-концерт проходив 30 червня у Львівському Органному залі за участі всеукраїнського зведеного хору студентів диригентсько-хорових кафедр музичних академій та університетів України. Диригенти: Христина Флейчук (Львів), Андрій Сиротенко (Харків), Олександр Тарасенко (Київ).

«Сьогодні був фурор і справжнє свято хорового мистецтва у Львові. Блискуче виконання, три хорові школи на одній сцені: Львів, Київ, Харків. Блискучі прем’єри. У програмі прозвучали твори Б. Лятошинського, М. Колесси, В. Бібіка, М. Скорика, О. Козаренка, Б. Сегіна на вірші Т. Шевченка, М. Рильського, О. Вишні… Підсумовуючи, можу сказати одне, що такі проекти необхідно проводити для творчого становлення генерації молодих хормейстерів, пропаганди творчості українських композиторів і не лише, адже скільки полотен ще чекають свого часу. Я вірю в те, що українська музична культура буде піднята на найвищий щабель в Європі та у цілому світі», – висловила враження на своїй сторінці у «Фейсбук» Таміла Романенко, одна з учасниць Літньої хорової асамблеї.

Вітаємо студентів Факультету музичного мистецтва КНУКіМ з участю в поважному фаховому форумі! Пишаємося вами! Нових звершень і проектів!

Контакти