Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Майстер-клас Дмитра Губ’яка

Дата: 29.12.2020 | Рубрика: Новини

Лабораторія навчально-практичної підготовки факультету музичного мистецтва Університету культури зорганізувала для творчої молоді Zoom-майстер-клас відомого українського бандуриста-вокаліста, композитора, заслуженого артиста України, знавця харківського способу гри на бандурі Дмитра Губ’яка.


Митець здобув освіту у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка (навчався у класі видатного педагога та конструктора бандур професора Василя Герасименка; по класу вокалу навчався у видатної співачки, народної артистки України Тамари Дідик). Дмитро Губ’як – володар гран-прі та лауреат І-ої премії Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців на бандурі ім. В. Кабачка в Полтаві, на якому, як подарунок, отримав іменну бандуру. Він також є лауреатом-стипендіатом Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України», м. Київ. У 2003 р. став лауреатом І-ої премії Національного конкурсу бандуристів ім. Г. Китастого, м. Київ. У 2004 р. та 2007 р. – лауреатом ІІ-ої премії ІІІ-го та ІV-го Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Г. Хоткевича, м. Харків. 2007-го року став одним із переможців конкурсу Міністерства культури і мистецтв України на отримання Гранту Президента України для молодих митців.
Із листопада 2009 року пан Дмитро працює в Тернопільському академічному музично-драматичному театрі імені Т. Шевченка на посаді актора та викладачем бандури Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.


Бере участь у багатьох науково-практичних конференціях як доповідач та виконавець. Виступає із сольними концертами в Україні та за її межами (Польща, Німеччина, Франція, США). Наукову роботу поєднує з концертною діяльністю. Твори виконує на харківській і львівській бандурах (конструкції В. Герасименка). В репертуарі – класичні твори композиторів 18-20 ст. у перекладі для бандури, обробки народних пісень і танців, власні вокальні та інструментальні твори.
Спілкування з майстром було активним і продуктивним. Учасників майстер-класу, яких було понад 70 із різних куточків та навчальних закладів України, цікавило багато питань: у чому полягає різниця між харківською і київською конструкціями бандур, способами гри на них; чи легко перейти з київської бандури на харківську і як швидко це можна зробити; як з’явилася ідея конструкції бандури з карбону, і чи є це ще одним щаблем в розвитку «ідеальної» конструкції інструменту та багато інших питань.


Студенти факультету музичного мистецтва Університету культури надзвичайно вдячні Лабораторії навчально-практичної підготовки факультету музичного мистецтва та особисто заступнику декана, доценту Тетяні Пістуновій, яка зорганізувала цей майстер-клас, а також завідувачу лабораторії доценту Валентину Лігусу, котрий здійснював технічне забезпечення заходу, за можливість спілкування під час практики з майстрами мистецтва з різних регіонів України та здобуття нових фахових знань

Контакти
Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року