Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Майстер-клас ВІКТОРА МІШАЛОВА

Дата: 14.01.2021 | Рубрика: Новини

На факультеті музичного мистецтва Університету культури в рамках заходів Лабораторії навчально-практичної підготовки відбувся онлайн-майстер-клас заслуженого артиста України Віктора Мішалова, присвяченого розвитку кобзарського мистецтва за кордоном.

Пан Віктор Мішалов – відомий бандурист у США, Австралії, Канаді, композитор, диригент, кандидат мистецтвознавства, дослідник українського кобзарства, основоположник Канадської капели бандуристів (Торонто, 1991). Також Віктор Мішалов – співробітник університету Монаш (Мельбурн, Австралія), автор понад 90 статей і довідок з української музики, кобзарства, історії бандури та української діаспори, дослідник творчості Гната Хоткевича й харківської бандури.

Майстер-клас п. Віктора відбувся в режимі zoom-конференції, попит на фахове спілкування із закордонним митцем був надзвичайним – участь в майстер-класі взяли студенти і викладачі не лише факультету музичного мистецтва Університету культури, але й з понад 10-ти українських мистецьких закладів вищої освіти, зокрема: НМАУ ім. П. Чайковського, ОДМА ім. А. Нежданової, Дніпропетровської музичної академії; мистецьких коледжів з Хмельницького, Вінниці, Тернополя, Луцька, Чорткова, Чернігова, Ніжина, музичних шкіл з усієї України тощо. Загальна кількість учасників становила 165 осіб!

Надзвичайно цікавим було онлайн-спілкування про бандуру в українській діаспорі, збереження української музичної культури за кордоном, про мистецькі та наукові здобутки п. Віктора Мішалова, про його вчителів і видатних українських музикантів, з якими звела його доля. Майстер-клас було записано та розміщено на YouTube-каналі ФАКУЛЬТЕТУ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА Університету культури, тож усі, кому не вдалось взяти участь у заході, можуть долучитись до перегляду на вказаному ресурсі.

 

 

Контакти