Майстер-клас Богдана Горобчука

Дата: 29.10.2015 | Рубрика: Новини

На Факультеті журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ відбувся майстер-клас сучасного поета та художника, одного із видатних представників покоління «двотисячників» української літератури, а також викладача Кафедри соціології ФЖіМВ КНУКіМ Богдана Горобчука.

1

Богдан є автором 5 поетичних збірок, що публікувалися українськими видавництвами «Смолоскип» і «Факт». Остання на сьогодні збірка «Етика любові, естетика смерті». Активіст Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА», де очолює напрямок інформаційних продуктів у всіх проектах, що стосуються енергетичної, кліматичної та житлово-комунальної сфер.

Авторитетний журнал «ШО» у 2014 році опублікував рейтинг ТОП-50 сучасних україномовних поетів, укладений на основі експертного опитування, в якому ім’я Богдана Горобчука фігурує поряд з іменами Сергія Жадана, Юрія Андруховича, Ліни Костенко та інших літераторів.

Представила молоді поважного гостя та висловила щирі привітання і теплі слова на його адресу заступник декана Факультету журналістики і міжнародних відносин, завідувач Кафедри соціології, кандидат соціологічних наук, доцент Інни Петрівни Шевель.

2

На початку заходу Богдан Горобчук ознайомив студентів з деякими фактами із професійного життя, розповів про свій шлях до творчості і представив кілька збірок, з яких зачитав багато цікавих й водночас неординарних віршів у формі верлібру про осінь, зиму, кохання та батьків, які сколихнули світосприйняття молоді. Незвичним у його віршах є добір лексики, де прослідковується надмірна і дещо пікантна оголеність думок, а також неестетична відвертість.

5

Після прослуханої поезії у студентів з’явилося безліч питань до автора.

На запитання, що надихає поета на написання таких незвичайних віршів, Богдан відповів: «Творення вірша – це складний та багаторівневий процес. Поезія штучна, якщо ви пишете її підлаштовуючись під обставини. Я частіше вдаюся до спонтанності. Мені легше писати, відпустивши будь-які схеми та побудови. Я роблю це, відштовхуючись від образу та настрою, які були в той конкретний момент, коли писався текст. Для мене натхнення – це дрібні деталі, що мене оточують, вони складаються в цікаві образи, з яких вже потім можна творити справжні шедеври».

7

Крім того Богдан відповів ще на чимало запитань про його творчість, в яких охарактеризував сучасні тенденції написання віршів, прокоментував причини вибору власної професії і висвітлив проблеми поетів в цілому та наголосив, що в житті головне поважати себе, свій вибір і займатися улюбленою справою.

3

Майстер-клас завершився поетичними нотками, які щиро зворушили КНУКіМівців.

4

Студенти Факультету журналістики і міжнародних відносин КНУКіМ мали гарну нагоду поринути у світ чудової та дещо божевільної, в хорошому сенсі цього слова, поезії від провідного українського поета Богдана Горобчука.