Мистецтво петриківського візерунку Валентини Міленко

Дата: 07.07.2016 | Рубрика: Новини

У рамках освітнього проекту «Скарби нації» Наукової бібліотеки КНУКіМ відбулася презентація серії паперових рушників випускниці Київського національного університету культури і мистецтв, заслуженого майстра народної творчості України Валентини Міленко.

Усі рушники (ширина – 40 см, довжина – 1 м 50 см) майстриня виконала у стилі петриківського розпису. Малювати їх Валентина Іванівна почала у 2008 році, готуючись до виставки у Канаді. Майже всі «петриківські» рушники (колекція складає 11 зразків) містять стилізоване зображення «Дерева життя», як однієї з головних композиційних схем, притаманних петриківському розпису. Назви «Весільний», «Святковий», «Пам’яті свіча», «Дерево життя», «Боже Око», «Козацький» підкреслюють вжиткове призначення виробу; «Калинонька», «Жолуді», «Ранковий спів» – вказують на основні рослинні та анімалістичні елементи, використані на рушнику.

Роботи художниці вирізняє уміння органічно поєднувати своє уявлення про оточуючий світ, творчий темперамент з віковими традиціями петриківського декоративного розпису. Самобутність авторської манери художниці читається у кольорах та ретельно продуманих візерунках, які ніколи не сплутаєш із творами інших майстрів. Улюбленими елементами є зображення квітів і птахів. Використовує різноманітні кольори. Найулюбленішими є відтінки вогню – жовтий, помаранчевий, червоний.

Надалі мальовані рушники майстриня планує виконати на полотні за допомогою вишивки.

Валентина Іванівна Міленко

Заслужений майстер народної творчості України (2014), народний майстер петриківського розпису (з 1989). Член Національної спілки художників України (з 1994), член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (з 2001).

mini

Народилася 22 квітня 1957 р. в с. Попово-Балівка (нині Балівка) Дніпропетровської області.

Навчалася у Петриківському навчально-виробничому комбінаті (викладач А. Пікуш). Закінчила Київський національний університет культури і мистецтв (2012, спеціальність «Дизайн», кваліфікація – дизайнер одягу).

Працювала художником виконавцем на петриківській фабриці художніх виробів «Дружба» упродовж 1986–1990 років. Із 1992 р. – народний майстер Центру народного мистецтва «Петриківка» Дніпропетровської організації НСХУ.

Майстриня розробила власну систему навчання юних майстрів і веде курс петриківського розпису. Експериментуючи, разом з фарбами почала використовувати сік овочів. Тепер це візитівка художниці.

Ознайомитися із творчістю майстрині можна за посиланням http://lib.knukim.edu.ua/proekti-biblioteki/proekt-skarbi-nacii/petrikivskiy-rozpis/suchasni-maystri-petrikivki/#milenko