«Музика в діалозі із сучасністю…»

Дата: 09.04.2014 | Рубрика: Новини

У рамках «Днів науки КНУКіМ – 2014» на Факультеті музичного мистецтва відбулася науково-практична конференція викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів «Музика в діалозі із сучасністю: педагогічні. мистецькі і комунікаційні аспекти музичної культури України ХХІ століття», приурочена до 200-річчя Т.Г. Шевченка.

DSC_0383 DSC_0385 DSC_0389 DSC_0422

Цьогорічне наукове зібрання проходило в кілька етапів і поєднало цілу низку різноманітних наукових і творчих заходів. У рамках конференції: 1-го квітня – звітний концерт джазових ансамблів Кафедри джазу та естрадного співу під керівництвом доцента Ігоря Закуса, 2-го квітня – майстер-клас відомого українського саксофоніста Ігоря Чернова, 3 квітня – круглий стіл магістрантів КНУКіМ «Українські музикознавчі студії у просторі і часі», координатором якого є кандидат мистецтвознавства, професор Надія Брояко; секція бандури і кобзарського мистецтва під керівництвом завідувача кафедри Тараса Яницького проводила свою роботу, а також відбувся майстер-клас відомого українського диригента Вікторії Жадько.

DSC_0435 DSC_0439 DSC_0446 DSC_0453

Насиченим був і основний день науково-практичної конференції – 4 квітня. На пленарному засіданні, яке розпочалося доповіддю директора Інституту мистецтв, кандидата педагогічних наук, професора Олександра Скнаря на тему: «Система загальнолюдських і національних цінностей у творчості Т.Г. Шевченка», виступили також голова Національної спілки кобзарів України, народний артист України, професор Володимир Єсипок із доповіддю «Тарас Шевченко і кобзарство»; а також кандидат мистецтвознавства, доцент Вероніка Тормахова – з цікавою темою «Звернення до жанру коломийки в джазовій, рок- і поп-музиці України».

DSC_0456 DSC_0457 DSCN2652 DSCN2656 DSCN2659

Кандидат мистецтвознавства, доцент Ігор Тилик презентував нову монографію В. Козиря «Реріх і Шевченко» та авторську баладу-фантазію для фортепіано «З глибини віків», а кандидат історичних наук, доцент Валентина Сінельнікова познайомила всіх присутніх із новою книгою доктора мистецтвознавства, професора-фольклориста А. Іваницького «Польові щоденники і дослідження».

IMG_6591 IMG_6594 IMG_6598 IMG_6606 IMG_6610 IMG_6626

До наукового заходу долучилися й учасники фольклорного ансамблю «Мокоша» Вінницького училища культури і мистецтв ім.М.Леонтовича (художній керівник, випускниця та здобувач КНУКіМ, магістр музичного мистецтва Юлія Васюк). А маленька виконавиця ансамблю, п’ятирічна вінницька бандуристка Софія Аль-Хадіді, заспівала «Присвяту Шевченку».

IMG_6629 IMG_6633 IMG_6635 IMG_6639

Конференція продовжила свою плідну роботу в секціях: фольклору і народнопісенного виконавства (керівники – кандидат мистецтвознавства, завідувач кафедри Олена Скопцова і заслужений працівник культури України, професор Іван Сінельніков), інструментального мистецтва (керівники – доценти Тетяна Пістунова і Володимир Романовський), народного інструментального мистецтва (керівник – заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук), естрадного співу (керівник – народний артист України, завідувач кафедри Віктор Шпортько). Студенти і викладачі (у програмі конференції було заявлено 115 доповідей) присвятили свої виступи найрізноманітнішій тематиці: порушувалися питання збереження і відтворення в сценічних умовах традиційного фольклорного матеріалу, спадщини Т. Шевченка в усно-пісенній традиції України і в сучасному естрадному мистецтві, виконавської майстерності й історичних аспектів розвитку музичного мистецтва України і т. ін.

IMG_6641 IMG_6659 IMG_6675 IMG_6682

Завершився день конференції двома великими творчими проектами, що стали яскравим прикладом втілення науки в практику: сольним концертом в Національній музичній академії України джаз-бенду КНУКіМ під керівництвом доцента Григорія Постоя та участю академічного хору «ANIMA» на чолі із завідувачем кафедри, професором Наталією Кречко, в міжнародному проекті музиканта з Великобританії Пола Генрі – виконанні «Пасхальної ораторії» Й.-С. Баха.

IMG_6690 IMG_6692 IMG_6696

Оргкомітет конференції щиро дякує всім учасникам наукового форуму. Планується випуск матеріалів окремою збіркою і її презентація.