Телефони для абітурієнтів: (095) 663-76-20, (068) 285-44-00

Музика в діалозі з сучасністю – 2022

Дата: 29.04.2022 | Рубрика: Новини

На факультеті музичного мистецтва КНУКіМ в онлайн-форматі відбулася щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Музика в діалозі з сучасністю: освітні, мистецтвознавчі, культурологічні студії» (пленарне засідання). Співорганізаторами заходу стали такі міжнародні інституції: Бакинська музична академія імені У. Гаджибейлі (Азербайджан), Університет Чукурова (Туреччина), Музей прикладного мистецтва в Будапешті (Угорщина) та інші.

Із вітальним словом до учасників звернулася проректор з науково-методичної роботи, професор Тетяна Гуменюк, модератором події виступила професор, кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч мистецтв України Надія Брояко.
Онлайн-конференція проходила за такими тематичними напрямками: теорія та історія музичної культури, музика у сучасному світі, музична педагогіка та психологія, хорове, вокальне та інструментальне мистецтво, традиційна народна музична творчість.

Упродовж конференції панувала атмосфера невимушеного спілкування, змістовні виступи знаних вчених, а також молодих науковців викликали велику зацікавленість учасників та спонукали до дискусії, що надало можливість розглянути актуальні і важливі питання музичної культури й мистецтва в складних політичних, воєнно-економічних та соціокультурних умовах сьогодення.

На пленарному засіданні виступили: Тетяна Гуменюк – доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор з науково-методичної роботи КНУКіМ (Київ – Івано-Франківськ, Україна).

Ірина Клименко – доктор мистецтвознавства, доцент кафедри історії української музики та музичної фольклористики, завідувач Проблемної науково-дослідної лабораторії етномузикології Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (Київ, Україна – Варшава, Польща).

Мамедова Рена Азер кизи – доктор мистецтвознавства, професор, членкиня правління Спілки композиторів Азербайджану, Президіуму Асоціації культури Азербайджану, Спілки художників Азербайджану, завідуюча відділом «Взаємозв’язку мистецтв» Інституту архітектури і мистецтва НАН Азербайджану (Баку, Азербайджан).

Також ґрунтовні доповіді під час наукового заходу представили: Каталін Юхаш / KATALIN JUHÁSZ – старший науковий співробітник Інституту етнології Науково-дослідного центру гуманітарних наук / ELKH / PhD senior research fellow Institute of Ethnology, Research Center for Humanities ELKH: «BAGPIPE REVIVAL IN HUNGARY» (Будапешт, Угорщина).

Мстислав Юрченко, кандидат мистецтвознавства, професор, український диригент і музикознавець, лауреат премії ім. Миколи Лисенка, член Національної всеукраїнської музичної спілки, Європейської асоціації хорових диригентів «Europa-Cantat», Асоціації хорових диригентів США (ACDA); дослідник і популяризатор української духовної музичної класики, керівник громадського об’єднання «Український фонд духовної музики» (Київ, Україна).
За результатами конференції буде видано та розміщено на сайті факультеті музичного мистецтва КНУКіМ електронний збірник тез.

Варто зазначити, що попри воєнний стан, знайшлось чимало митців, педагогів та науковців України і світу, котрі долучились до музичної конференції, і висловили думки про складні особливості розвитку музичного мистецтва в умовах війни, підкресливши тезу про «незнищенність творів і пам’яток української музичної культури, їхню велич і безцінність».

Запис міжнародного заходу розміщено на ютуб-каналі факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

Ліцензія МОН України, наказ № 53-л від 26 квітня 2021 року