На шляху до європейської ідентичності

Дата: 03.07.2018 | Рубрика: Новини

В Університеті культури відбулась VIII Міжнародна конференція «Дунай – вісь європейської ідентичності».

Організаторами та учасниками конференції стали представники семи університетів з п’яти країн: України (KYIV NATIONAL UNIVERSITY OF CULTURE AND ARTS; IZMAIL STATE LIBERAL ARTS UNIVERSITY; KYIV UNIVERSITY OF CULTURE), Румунії (DANUBIUS UNIVERSITY OF GALATI, ROMANIA), Молдови (STATE UNIVERSITY «B.P. HASDEU» FROM CAHUL, REPUBLIC OF MOLDOVA), Болгарії (UNIVERSITY OF RUSE «ANGEL KANCHEV», BULGARIA) та Сербії (EDUCONS UNIVERSITY, SERBIA).

Тема конференції охоплювала такі напрями:

• об’єднання Дунайського регіону (економіка, культура, туризм);
  • розвиток культурних і мистецьких обмінів
  • посилення зв’язків і співробітництва у сфері навчання, освіти та науково-дослідної роботи
  • транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів
  • збереження культурного різноманіття як потужного чинника розвитку
  • посилення співпраці і контактів між людьми різного походження, сприяння творчості, надання імпульсу культурній інновації та економічному розвитку на основі спадщини, традицій і туризму.

На початку наукового заходу Andy Pusca, ректор, професор Danubius University, Romania закликав учасників до європейського партнерства та реалізації нових проектів, зокрема в освітній галузі, а також підкреслив важливість розробки спільних дослідницьких програм у рамках румунсько-українського діалогу.

Emanuel Stefan Marinescu перший проректор, професор Danubius University, Romania зауважив, що Дунайська стратегія є відправним пунктом нового академічного партнерства між Румунією та Україною у контексті майбутньої європейської вищої освіти і створення спільних інституційних можливостей у період до 2020-го року.

Володимир Пилипів ректор, професор КУК здійснив історичний екскурс і проаналізував сучасний стан країн дунайського регіону: «Дунай як вісь європейської ідентичності» – дуже смілива і надзвичайно цікава тема. Якщо вдатися до історичного минулого цього регіону, то саме Подунав’я в ранньому Середньовіччі відігравало одну з провідних як в економічному, так і в політичному плані ролей тогочасної Європи загалом та України зокрема. Саме тут перетинався ряд важливих торгівельних шляхів, а сам Дунай слугував головною транспортною артерією, що з’єднувала Європу із причорноморськими і середземноморськими ринками, що, у свою чергу, робило цей регіон стратегічно важливим.

На даний час ряд європейських країн переживає кризу, яка пов’язана з економічними, політичними, соціальними труднощами та напливом мігрантів. Для країн дунайського регіону, таких як Румунія, Україна, Молдова, Болгарія, це чудовий шанс захопити першість у європейському просторі. Оскільки соціально-економічний потенціал цих країн не менший, ніж у країн «старої Європи»».

Ярослав Кічук ректор, професор Ізмаїльського державного гуманітарного університету звернув увагу на пріоритетність європейської ідентичності, яка об’єднала науковців 7-ми вишів. Він наголосив на тому, що Україна є не тільки географічним центром Європи, а й перспективним регіональним лідером, прогресивним драйвером позитивних змін в Європейському співтоваристві. Пан ректор представив успішний досвід Ізмаїльського ДГУ в реалізації міжнародних транскордонних проектів.

Михайло Поплавський висловив свою повагу колегам з Румунії, Болгарії, Сербії, Молдови та України. Він зауважив, що Університет культури високо шанує європейські цінності і постійно налагоджує міжнародне співробітництво в культурно-освітній сфері.

Олена Чайковська, завідувач Кафедри комп’ютерних наук ФЕПІТ, доцент КНУКіМ акцентувала, що шлях до європейської ідентичності лежить через усвідомлення своєї національної ідентичності. Європейська ідентичність охоплює, але не скасовує окремі нації. За її словами, європейська ідентичність для майбутніх поколінь повинна бути символом великого успіху народів, а не символом людських помилок для археологів.

В межах конференції були презентовані різноманітні проекти, що стали підґрунтям для майбутньої міжнародної співпраці європейських вишів.

Завершився захід мистецькою феєрією творчих колективів Університету культури: чудові композиції ансамблю народного танцю «Київ» та автентичного фольклорного колективу «Кралиця» засвідчили збереження національних традицій та унікальність української культури в європейському просторі.