Артемій Ведель: музично-хорова імпреза

Дата: 13.11.2017 | Рубрика: Новини

Перший тиждень листопада пройшов у мистецькому Києві під знаком українського композитора Артемія Веделя. Під патронатом Міністерства культури України та Всеукраїнського хорового товариства ім. М. Леонтовича Національної всеукраїнської музичної спілки відбувся фестиваль музики Артемія Веделя, присвячений 250-ій річниці від дня народження композитора. Кращі хорові колективи столиці та інших українських міст презентували творчість видатного музиканта.

Серед відомих хорових колективів яскравою зіркою імпрези став Академічний хор «ANIMA» Кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва ФММ КНУКіМ. Під керівництвом заслуженої артистки України, професора Наталії Кречко хор виконав кілька композицій Веделя. Проникливі голоси талановитих співців надали духовним творам українського генія особливого звучання!

Концерти відбувались у малій залі Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (хор «Київ» під орудою лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, доцента КНУКіМ Миколи Гобдича), у церкві св. Василія Великого (Патріаршій хор УГКЦ, керівник Роман Рудницький).

Заключний концерт фестивалю проходив у Києво-Печерській Лаврі. Цього дня творчість А. Веделя представляли камерний хор «Воскресіння» з м. Рівне (диригент Олександр Одинець), Академічний хор Національного радіо України (диригент Юлія Ткач). Хоровий концерт А. Веделя – Л. Дичко «Помолися лицу Твоєму, Господи» виконав ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики (диригент Ігор Андрієвський, художній керівник – Валентина Іконник-Захарченко).

Поціновувачі відзначили високий рівень та виконавську майстерність хорових колективів – учасників фестивалю. Усі виступи супроводжувалися тривалими оплесками і вигуками «Браво»!

Особливо організаторів імпрези підкорило неймовірне багатоголосся студентського хорового колективу «ANIMA», духовні піснеспіви якого є свідченням того, що геній Артемія Веделя потрібен сучасним молодим людям, а високе мистецтво буде завжди актуальним!

Email: abiturient_knukim@ukr.net