«Бібліотек@: від ідеальної до ефективної»

Дата: 13.09.2017 | Рубрика: Новини

13 вересня у Львові розпочав свою роботу VIII Міжнародний бібліотечний форум «Бібліотек@: від ідеальної до ефективної», учасниками якого стали вісім студентів ІІ і ІІІ курсів Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук КНУКіМ напряму підготовки «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» Руслана Коваль, Світлана Яковець, Катерина Горбунова, Анна Лукомська, Анастасія Мусієнко, Інна Омеляненко, Тетяна Михайлова та Лілія Борисенко разом із завідуючою кафедри, доктором наук із соціальних комунікацій, старшим науковим співробітником за спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство», професором Тетяною Гранчак.

Гостями і учасниками форуму були відомі фахівці бібліотечної справи, вітчизняні і зарубіжні теоретики і практики, які поділились своїм баченням сучасного стану розвитку бібліотечних інституцій, пріоритетних трендів у бібліотечній справі, тих завдань і викликів, які постали сьогодні перед галуззю і працівниками бібліотек.

Перед пленарним засіданням студенти-другокурсники Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Руслана Коваль, Катерина Горбунова і Світлана Яковець поповнили лави Української бібліотечної асоціації й отримали членські квитки УБА – отже, створена на базі КНУКіМ зусиллями студентів нинішнього ІІІ курсу напряму підготовки «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» студентська секція УБА отримала нових послідовників.

Пленарне засідання, яке цьогоріч проходило під назвою «Золотий перетин бібліотеки», задало тон усьому Форуму, в рамках якого передбачено проведення різноманітних цікавих заходів: студій «Бібліохакатон», «Бібліотеки і новинна грамотність», «Адвокація», «Освіта», «Бібліотечна інклюзія», «Бібліотеки і літературна творчість», «Технології» та ін.

Під час пленарного засідання з доповідями, присвяченими різним аспектам розвитку бібліотечної справи, модернізації бібліотек, світовим бібліотечним трендам, книжковій справі і популяризації читання, проектній діяльності бібліотек та адаптації бібліотечних інституцій до потреб громади в умовах реформи децентралізації, виступили заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, директор Українського інституту книги Тетяна Терен, директор Центру імені Митрополити Андрія Шептицького Українського католицького університету Олег Яськів, координатор американських центрів Посольства США в Україні, віце-президент Української бібліотечної асоціації, доктор історичних наук Валентина Пашкова, директор Вільнюської обласної публічної бібліотеки імені Адама Міцкевича (Литва) Петрас Зурліс та ін.

Актуальні питання, невимушена атмосфера співробітництва бібліотечної спільноти не залишили молодь байдужою: і студенти-третьокурсники, які вже мають досвід участі в таких заходах, і «новачки»-другокурсники з цікавістю вивчали програму Форуму, визначаючи ті заходи, які хотіли б відвідати.

Зорієнтуватись в усіх «цікавинках» їм допомагали координатор Центру безперервної інформаційно-бібліотечної освіти Української бібліотечної асоціації, доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, кандидат історичних наук Ярослава Хіміч та координатор американських центрів Посольства США в Україні, віце-президент Української бібліотечної асоціації, доктор історичних наук Валентина Пашкова, які, вже будучи знайомими із нашими студентами в Києві, радо вітали їх у Львові.

Наразі у визначених пріоритетах – студія «Бібліохакатон» на базі Першої Львівської Медіатеки і студія «Бібліотеки і новинна грамотність», одним з доповідачів якої зазначена завідувач Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук, доктор наук із соціальних комунікацій, старший науковий співробітник за спеціальністю «Книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство» Тетяна Гранчак, виступ якої присвячений інформаційно-аналітичним продуктам бібліотек у формуванні новинної грамотності користувачів.

Кооперація, партнерське спілкування, неформальність, креативність – ті характеристики, що завжди відрізняють фахове спілкування в УБА – гарантують цікавий корисний досвід і позитивні враження і емоції!

Email: abiturient_knukim@ukr.net