Ліцензія МОН України, наказ № 116-л від 02.06.2017 р.

Фольклористи КНУКіМ у Словаччині

Дата: 10.07.2017 | Рубрика: Новини

Фольклорний ансамбль «КРАЛИЦЯ» яскраво представив Київський національний університет культури і мистецтв та Україну на міжнародному фестивалі у Словаччині.

Миява, місто в західній Словаччині, зовсім нещодавно із захопленням співало українські народні пісні, слухало традиційну українську музику і танцювало разом із фольклористами КНУКіМ – відомий КНУКіМівський фольклорний ансамбль «Кралиця» і його керівника – професора Івана Григоровича Сінельнікова було запрошено до участі у Міжнародному фольклорному фестивалі, що протягом кількох днів вирував біля підніжжя Білих Карпат.

Надзвичайні пейзажі та історичні пам’ятки Мияви, гірське повітря, яким неможливо було надихатися, щирість і відкритість словаків, напрочуд чітка організація фестивалю і різноманіття культур, представлених на фестивальній сцені, захопили краличан, які із задоволенням брали участь не лише у фестивальних концертах, але й у майстер-класах із традиційних танців і музики народів світу, а також у неформальних зустрічах із колегами – фольклористами із Чехії, Польщі, Словаччини, Фінляндії та інших країн світу.

Вразило усе: підтримка урядом Словаччини фестивалю європейського рівня у зовсім невеличкому місті, надзвичайна зацікавленість словаків фольклором – усі дні фестивальних подій глядацька зала, незалежно від природних умов, була переповненою – глядачі підспівували «Кралиці», гучно аплодували, фотографувалися із КНУКіМівцями-фольклористами, брали автографи, дарували сувеніри.

Цікаво, що режисери європейської імпрези побудували усі фестивальні концерти за певною тематикою і жоден із них не повторювався: концерт-відкриття продемонстрував усе розмаїття культур європейських країн, звідки на фестиваль приїхали колективи; наступний концерт був присвячений традиційній танцювальній культурі і грі на народних інструментах, під час якого «Кралиця» показала шанованій публіці українські народні танці «Гречаники», «Крутак», «Яків», «Печене порося».

Майстерною грою на народних духових інструментах глядачів фестивального концерту захопив цьогорічний випускник-фольклорист Тимофій Музичук. Ще один концерт був побудований на традиційному співі – його розпочинали і закінчували веснянками краличанки, а традиційні танці у цей день усі музичнні колективи виконували під супровід кралицьких музик.

Надзвичайні фестивальні емоції ще й досі захоплюють фольклористів КНУКіМ, які щиро вдячні Європейській службі Національній радіокомпанії України – саме вона запросила «Кралицю» до участі в європейському фольклорному фесті. Найкращі слова подяки учасники фольклорного ансамблю «Кралиця» висловлюють керівництву КНУКіМ за всебічну підтримку в організації і здійсненні феєричної фестивальної подорожі до Словаччини.

Контакти