«Гопак» ансамблю «Київ» запалює серця, і не тільки

Дата: 17.07.2013 | Рубрика: Новини

Червень 2013 року став досить плідним на фестивальні подорожі для ансамблю народного танцю «Київ» кафедри народної хореографії, які відбувалися під патронатом ректора КНУКіМ проф. М.М. Поплавського.

Відразу після повернення з Польщі його учасники зібрали валізи й вирушили в білоруське місто Бобруйськ на Міжнародний фестиваль народної творчості «ВІНОК ДРУЖБИ», куди їх запросили організатори: Міністерство культури Республіки Білорусь, управління культури обласного виконавчого комітету м. Могилів, Бобруйського міського виконавчого комітету.

Одинадцятий фестиваль «Вінок дружби» проводився з метою відродження, розвитку, популяризації найкращих традицій і досягнень національної, світової культури і мистецтв, підвищення професійного рівня учасників; розвитку та зміцнення міжнародних культурних зв’язків.

Учасниками фестивалю стали відомі творчі колективи із 16-ти країн світу, які демонстрували  глядачам яскраві зразки народного хореографічного та вокального мистецтва.

IMG_2344

Програма фестивалю була досить насиченою і передбачала такі культурно-мистецькі заходи:

«Вечір національної кухні» – презентація національних страв від кожного колективу – учасника фестивалю;

DSC04099

прес-конференція Міжнародного фестивалю «Вінок дружби», в якій брали участь керівники творчих делегацій учасників фестивалю; пленарне засідання Міжнародної науково-практичної конференції «Народна художня культура в контексті процесів глобалізації»; виступи творчих колективів учасників фестивалю із сольною  концертною програмою на різних майданчиках міста; виставка «Вінок як символ фестивалю – в дарунок фестивалю». Автором вінка, який представляв ансамбль «Київ» на фестивалі, стала Заслужена артистка України, доцент кафедри народної хореографії Віра Павлівна Поклад.

DSC04111

Традиційними для фестивалю стали святкова хода учасників фестивалю у національних костюмах центральними вулицями міста,

DSC_0833

а також офіційний прийом голови Бобруйського міськвиконкому та заступника міністра культури Республіки Білорусь керівників делегацій учасників фестивалю.

IMG_3287

Учасники ансамблю «Київ» на чолі з художнім керівником – канд. пед. наук, проф., зав. кафедри народної хореографії І. М. Гутник підготували сольну програму, яка складалася з народних танців різних регіонів України.

Шаленими оплесками під час усіх концертів глядачі зустрічали «Гопак» – танець, знаний в усьому світі, який запалював серця усіх учасників і гостей свята. І при всьому розмаїтті творчих колективів і їхніх номерів саме «Гопак» став фінальним номером на концерті-закритті фестивалю і саме ансамбль народного танцю «Київ» організатори відзначили як колектив з високим професійним рівнем підготовки виконавців.

IMG_2846 IMG_2857

Можна не сумніватись, що жителі мальовничого містечка Бобруйськ, талісманом якого є Друг Бобер, будуть довго згадувати українських студентів з їх завжди веселим настроєм, позитивом і нестримною енергією.

IMG_2690

Ансамбль народного танцю «Київ» КНУКіМ був нагороджений дипломами та подарунками як один із найкращих колективів учасників Міжнародного фестивалю «Вінок дружби» 2013 р.

IMG_2875 IMG_3365

Email: abiturient_knukim@ukr.net