Навчальна практика як складова успішної фахової діяльності

Дата: 11.01.2018 | Рубрика: Новини

Зимова практика культурологів триває. Так студент IV курсу Євгеній Петенок удосконалює свої практичні навики на базі Централізованої системи підліткових клубів «Щасливе дитинство». Це мережа позашкільних навчальних закладів, основним завданням яких є організація дозвілля дітей та підлітків, розвиток і підтримка юних талантів. Протягом практики, студент брав активну участь у проведенні заходу «На варті Вітчизни», присвяченого Дню збройних сил України.

На урочисту подію було запрошено учасників антитерористичної операції, тих, хто стоїть на варті нашого державного суверенітету та недоторканості й цілісності України: Володимира Рожкова, Віталія Чорного, Івана Григорчука, Оксану Чорну. Вони розповідали вихованцям закладу про братерство та дружбу, нелегкі бойові будні, згадали тих, хто віддав свої життя за мир і спокій у нашій країні. Гості отримали малюнки від дітей та особливі подарунки – ікони від громадської організації «Жінка – Берегиня».

Студенти Ольга Ніжнік та Богдана Матвійчук проходять практику в «Art-studio by J. D.», де вони організовують лекції з «Історії мистецтв». Практикантки допомагають школярам у вивченні та засвоєнні фундаментальних знань з історії світової та української культурно-мистецької спадщини. Знайомлять школярів із мистецтвознавчими напрямами, стилями, теорією мистецтва.

Студентка ІІІ-го курсу Аліна Лебіга проходить практику на базі Баранівського міського будинку дитячої творчості, організовуючи культурно-дозвіллєві заходи для різних категорій населення.

На початку грудня в Будинку дитячої творчості проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Разом із керівником від бази практики студентка проводила інструктажі для дітей та профілактичні бесіди. Однією з таких бесід студентка присвятила темі «Безпечна дорога – безпечне життя». А щоб учасникам було цікавіше вивчати дорожні знаки і правила дорожнього руху, Аліна Лебіга застосувала інтерактивні методи, що надало можливість дітям не лише отримати корисні знання але й розважитись.

Також практикантка брала участь у проведенні благодійної акції «Новорічне привітання українському воїну». Протягом тижня відбувалась підготовка до цього заходу (розробка сценарію з вітальними словами від ведучих і Святого Миколая, пошук музичного супроводу, виготовлення декорацій). На репетиціях Аліна Лебіга допомагала учасникам акції працювати над текстом та пошуком костюмів, а також займалась оформленням приміщення. У день заходу практикантка провела майстер-класи, які розпочалися відразу після привітальних слів запрошених гостей.

Зокрема, цікавим виявився майстер-клас з виготовлення пряників та новорічної іграшки. Усі поробки, які створили діти, були відправлені учасникам АТО.

Справжня святкова атмосфера панувала у Центрі української культури і мистецтв, де проходять практику студенти ІІІ-V курсів. Нещодавно у межах закладу відбулося відкриття VII Свята Новорічної Іграшки. Гостей зустрічали Дід Мороз та Снігуронька. Святковий настрій створювали співочі колективи, які дарували народні пісні та колядки.

У зимовій канцелярії усі бажаючі мали можливість написати листівки Святому Миколаю та Діду Морозу, а також поставити магічну печатку, в чому з радістю допомагали сніжинки та янголи – суденти Факультету культурології.

Під час відкриття свята практиканти влаштували родинний майстер-клас. Маленьким відвідувачам і іхнім батькам вони допомагали розписувати новорічні кульки, виготовляти з рогози янголят і паперовий різдвяний вінок, які вже згодом прикрашатимуть святкові ялинки.

Яскраві враження культурологи отримали на церемонії нагородження та гала-концерті «M1 Music Awards III елемент», що відбулись у Палаці спорту. Премія, започаткована телеканалом «М1», спрямована на визначення видатних досягнень у музичній індустрії та визнання творчого внеску у розвиток вітчизняного шоу-бізнесу.

Окрім цього, «M1 Music Awards» визначає кращих фахівців у створенні і просуванні аудіовізуального продукту. Переможці премії обираються за кількістю переглядів кліпів на телеканалі, а також – оцінками редакції каналу. Серед номінантів визначили переможців у категоріях: «Співак року», «Співачка року», «Дует року», «Кліп року» і «Прорив року». Справжнім тріумфатором церемонії можна назвати продюсерський центр Потапа «Mozgi Entertainment», представники якого здобули кілька нагород.

КДД-шки мали можливість поспілкуватися із зірками українського шоубізу, улюбленими артистами, а також збагатитися професійним досвідом організації дійства.

Без сумніву, навчальна практика – ефективний шлях підвищення професійної майстерності, тому рік, що минув, став яскравим свідченням активного студентського життя культурологів. Незабутніми залишились враження від нових знайомств, цікавих подій і заходів, які студенти Факультету культурології зорганізували і провели.

Email: abiturient_knukim@ukr.net