Осінь весільна: скарбниця української традиції

Дата: 12.09.2017 | Рубрика: Новини

Студенти і викладачі Факультету музичного мистецтва, доцент Маргарита Скаженик та Олег Коробов, відвідали щорічне свято «Осінь весільна», що проходило в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

У перший день КНУКіМівці побували на традиційному подільському весіллі, яке представили фольклорні колективи з Теплицького району Вінницької області «Берегиня» (с. Орлівка), «Цвіт папороті» (с. Соболівка), «Родина» (с. Метанівка), «Вертута» (смт. Теплик).

Студенти познайомились із побудовою весільного дійства, атрибутикою, слухали весільні пісні та взяли участь у майстер-класі викладачів із ведення сеансу запису музичного фольклору.

Особливістю цьогорічного свята стало справжнє укладання шлюбу закоханої пари! Організатором і ведучою весільного дійства була випускниця Кафедри фольклору КНУКіМ, а нині – старший науковий співробітник відділу народного мистецтва та фольклору музею – Анастасія Колодюк.

Весільні пісні, записані фольклористами, будуть практично транскрибовані студентами, увійдуть до сольного та ансамблевого репертуару, а відзняте Олегом Коробовим відео «Подільське весілля» поповнить низку учбово-методичних фільмів, які використовуються на заняттях із фольклору.

У неділю весільні обряди представляли фольклорні колективи з Житомирщини, Чернігівщини, Київщини, Хмельниччини, Черкащини. Вони відтворили дівич-вечір, розплітання коси молодої, викуп молодої, даровизна, снідання, перезва. Із деякими колективами викладачі зі студентами познайомилися ближче і отримали запрошення приїхати до них в фольклорну експедицію. Завершив святкування майстер-клас з українських народних танців, до виконання яких долучились усі учасники весільної феєрії.

Email: abiturient_knukim@ukr.net