Практика студентів-бібліотекознавців у Національній бібліотеці Польщі

Дата: 06.12.2017 | Рубрика: Новини

У рамках проходження практики студенти Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Маргарита Сухачова (5-ий курс, спеціальність «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа») і Юлія Неграш (3-ій курс, спеціальність «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія») разом із завідувачем кафедри, доктором наук із соціальних комунікацій Тетяною Гранчак відвідали Національну бібліотеку Польщі (м. Варшава). Екскурсія проходила за підтримки та участі директора Наукової бібліотеки Лазарського університету доктора Хенріка Холлендера.

Під час візиту до головного бібліотечно-інформаційного центру Польщі відбулась змістовна розмова із заступником директора, пані Катажиною Шласкою, яка детально розповіла про нинішній стан і перспективні плани розвитку бібліотеки і поцікавилась ситуацією в галузі бібліотечної справи та підготовки бібліотечних фахівців в Україні.

Як пояснила пані Катажина, сьогодні основний акцент в діяльності Національної бібліотеки Польщі зроблено на процесі оцифрування документів бібліотечного фонду і поповненні електронної бібліотеки «Polona». Разом із тим, у найближчих планах – реконструкція внутрішнього бібліотечного простору з метою підвищення комфортності перебування і роботи в бібліотеці, більшої відкритості та доступності документів з бібліотечного фонду.

Пані заступник директора з цікавістю дізналась про затребуваність випускників Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук Київського національного університету культури і мистецтв з боку бібліотечних установ України і підтримала принцип поєднання теорії з практикою у ході підготовки бібліотечних кадрів, відповідно до якого побудований навчальний процес у КНУКіМ.

У головній книгозбірні Польщі студенти Кафедри соціальних комунікацій та інформаційних наук ознайомились із структурою та організацією роботи бібліотеки. Як виявилось, всі послуги бібліотеки є безкоштовними, зокрема й оформлення читацького квитка. При цьому ряд технологічних процесів повністю автоматизований (наприклад, документи зі сховища, яке розташовано в сусідній будівлі, доставляються до читальної зали спеціальним транспортером у боксах).

Також студенти відвідали зал картографічних видань і документів, де на них вже чекали, підготовлені співробітниками бібліотеки, старовинні карти України, які зберігаються в Національній бібліотеці Польщі;

відділи консервації і реставрації документів, співробітники яких детально ознайомили КНУКіМівців із процесами захисту документів від фізичного та біологічного ушкодження;

відділ оцифрування паперових документів, де студенти довідались про роботу сучасних сканерів.

По завершенні екскурсії КНУКіМівці щиро подякували пані Катажині Шласкій за унікальну можливість ознайомитися з роботою польської книгозбірні. Своєю чергою пані Катажина запропонувала обміркувати можливість стажування українських студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» та «Книгознавство, бібліотекознавство і бібліографія» в Національній бібліотеці Польщі.

Email: abiturient_knukim@ukr.net