ПРО УКРАЇНУ КРАЩЕ В ТАНЦІ РОЗПОВІМ!

Дата: 07.09.2015 | Рубрика: Новини

Ансамбль народного танцю «Київ» Національного університету культури і мистецтв виборов право представляти Україну на міжнародному фестивалі у Польщі, де зібралися професійні та найкращі аматорські колективи із 16-ти країн світу.

АНОНС  1

Що може бути кращим для студентів-хореографів, аніж літній відпочинок, під час якого ти не лише відпочиваєш, а й підтримуєш чудову фізичну форму, мандруєш різними країнами, відкриваючи для себе багатогранність, неповторність і самобутність танців різних народів світу! Впродовж 12 днів ти маєш змогу виступати на сучасних сценічних майданчиках, а публіка в захваті аплодує тобі стоячи…

Саме так відпочивали цього літа студенти кафедри народної хореографії. Вже традиційно на канікулах ансамбль народного танцю «Київ» під керівництвом завідувача кафедри народної хореографії Ірини Миколаївни Гутник вирушив у подорож, цього разу – до Польщі, на 52-ий Міжнародний фестиваль «Тиждень бескидської культури», в якому взяли участь хореографічні колективи із 16-ти країн світу та польські ансамблі з різних регіонів цієї країни.

IMG_4937

Щоб отримати запрошення для участі у фестивалі, потрібно було ще восени пройти серйозний відбірний тур, адже на фестивалі свою державу може представляти лише один колектив. Організатори передбачають низку необхідних умов і правил, які, зокрема, стосуються концертної програми, що її колектив планує презентувати на фестивалі. Головна умова – виконання хореографічних номерів у супроводі ансамблю народної музики. Тож у складі української делегації був ансамбль української музики «Гарнограй» під керівництвом ст. викладача кафедри джазу та естрадного співу КНУКіМ Сергія Володимировича Дідка.

IMG_0253

IMG_2428

Програма була досить насиченою. Майже щодня артисти вирушали до різних містечок регіону, де спільно з хореографічними колективами з інших країн дарували своє мистецтво вдячній публіці, яка привітно зустрічала учасників фестивалю, не шкодувала оплесків, подарунків і, звичайно, квітів.

IMG_2834IMG_5458

IMG_2851

IMG_0882

Всім запам’яталась святкова хода вулицями міста Вісла, під час якої, на прохання жителів і гостей, учасники фестивалю танцювали просто неба.

IMG_2431

IMG_2416

Окрім того, керівники місцевих, районних і обласних адміністрацій влаштовували зустрічі з делегаціями, на яких сторони розповідали про свої досягнення в галузі культури та мистецтва, а часом ділилися і проблемами. Можемо впевнено стверджувати, що українським студентам дуже пощастило, адже в них є виш – КНУКіМ, який готує балетмейстерів і артистів з вищою освітою. У Польщі ж на сьогодні ще немає жодного університету чи інституту, в якому хореографи могли б здобути фахову освіту.

IMG_4777

IMG_5000

IMG_4798

IMG_4749

Фестиваль – це не лише виступи, а й відпочинок, який в учасників ансамблю «Київ» вдався на славу: прогулянки на природі, яка просто вражала своєю красою, а цілюще гірське повітря додавало всім сил і здоров’я; розваги в аквапарку та барбекю.

IMG_0651

IMG_0666

IMG_0382

IMG_0570

А ще екскурсія до музею пива. Так-так, саме цей напій дуже поширений у Польщі, а завод, який першим розпочав його виробництво, працює вже майже століття. Тож усім було дуже цікаво побачити, як все починалося.

IMG_4639

IMG_4675

Відпочинок учасників ансамблю продовжився в столиці Австрії – Відні. Прогулянкою цим чудовим містом, у якому свого часу жили найбільш впливові королівські династії та творили найвідоміші митці музичного мистецтва, вирішили завершити свою літню мандрівку учасники ансамблів «Київ» і «Гарнограй». Слід зазначити, що творча співпраця цих колективів вкотре була досить плідною і залишила по собі незабутні враження у всіх.

IMG_5547

IMG_5629

Приємно, що гості та учасники фестивалю з особливою увагою та емоціями дивилися виступи саме українського колективу. Глядачі із сусідніх держав, знаючи про високий рівень розвитку народно-сценічного танцю в Україні, були готові до захоплюючого видовища, а гості, які чули про нашу державу лише з новин, намагалися якомога більше дізнатися про українців та їхню культуру. «Яка вона – Україна?» – запитували нас артисти з Нової Зеландії та Індії. «Невже в Україні всі дівчата такі гарні, а хлопці такі мужні?» – цікавилися бразильці та мексиканці.

IMG_2264

IMG_0106

IMG_2282

Звісно, студенти наввипередки розповідали різними мовами про свою державу та, розуміючи, як багато і відразу хочеться сказати, запрошували співрозмовників на свій виступ: «Про Україну краще в танці розповім!».

IMG_2404

Побувавши на фестивалі, студенти ще раз переконались, що, поза сумнівом, мову танцю розуміють всі, адже народний танець береже в собі традиції, історію та культуру народу. І ні з чим не можна порівняти відчуття гордості за Україну, яке переповнює серця артистів, коли український «Гопак» у Польщі глядачі з різних країн світу вкотре просять виконати на «біс»!

Гопак 1

Гопак