«Студенти для воїнів АТО»

Дата: 29.11.2016 | Рубрика: Новини

Незламний велетень у царстві потойбіччя

Пересилає нам свої думки.
Йому стріляли прямо в передпліччя,
А він – живий! А він – живий!
К. Омелянчук

СТУДЕНТИ ДЛЯ ВОЇНІВ АТО. Саме під такою назвою пройшов у Будинку вчителя концерт, який підготували студенти Кафедри народнопісенного та хорового мистецтва КНУКіМ. Переповнена глядачами зала завмерла в очікуванні, коли на сцену підіймались артисти Українського народного хору імені Станіслава Павлюченка (художній керівник та головний диригент – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Михайлівна Скопцова). Розпочали виконавці свій виступ знаковим твором «Реве та стогне Дніпр широкий». Поважна публіка не струмувала сліз, багато хто з глядачів підспівував хористам! Мабуть, це найвища відзнака, коли глядач так реагує на виконання.

1

Дівочий склад хору виконав композицію «Ой, пливи вінок», зачарувавши своїм співом та розбудивши найпотаємніші глибини людської душі. Хтось – згадав юність, хтось – порадів тому, що ще все попереду… Заряд оптимізму та юнацького запалу принесла глядачам пісня «Як була я маленька», соло виконала студентка першого курсу Альона Кузьменко. Якби не встановлений заздалегідь регламент вечора, багато хто б зірвався у запальний танець!

3

Ольга Тюніна, студентка другого курсу, заворожила своєю майстерністю, виконавши автентичну пісню. Міць голосу, невимовна харизма та дівочий темперамент зробили своє – публіка оцінила виступ щирими оплесками. Справжній фурор викликав виступ фольклорного гурту «Коралі». Створений нещодавно, він користується великою популярністю, адже учасниці цього прекрасного колективу мають надзвичайно гарні голоси. Характерною особливістю гурту є те, що свій виступ вони підпорядковують синкретичній структурі, з’єднуючи вокал та драматургію в єдине ціле.

2

Так закономірно склалося, що на Кафедрі студенти мають змогу вивчати основи не лише народного вокалу, але й академічного. Прекрасні твори прозвучали у виконанні студента 3-го курсу Ярослава Косолапа (клас заслуженої артистки України Ірини Семененко, концертмейстер Анна Павлюкова), студенток 4-го курсу Анастасії Неброй та Катерини Іващенко (клас народної артистки України Світлани Добронравової, концертмейстер Лариса Паскевич), студента 2-го курсу Владислава Шульги (клас викладача Валентина Сластьона, концертмейстер Анна Павлюкова).

7

Як завжди на високому фаховому рівні виступив вокальний ансамбль «Ad libitum» (художній керівник Олена Скопцова, концертмейстер Олександр Лузан). Артисти виконали «Лелечу долю» (солісти Олександра Яковенко та Алла Величко) і підняли настрій запальною піснею «Стукалка – грюкалка». Овації не вщухали, публіка вимагала: «На біс!».

10

Підтвердили цього вечора в черговий раз свій професіоналізм і студенти класу народної артистки України, професора Поліни Павлюченко (концертмейстер Вадим Самолюк). Четвертокурсниця Діана Теслик проникливо, майстерно та невимовно щиро заспівала пісню «Вітре буйний». Тріо у складі Юлії Романенко, Наталії Полуцької та Анжеліки Мельник вкотре довели, наскільки народнопісенне виконавство яскраве та багатогранне.

6

Приємним сюрпризом став виступ ансамблю студентів 3-го курсу, які заспівали «Вже сонце низенько». Ніжне сольне виконання Ярослава Косолапа та Костянтина Омелянчука гармонійно увінчалося в музичну тканину хорового викладу вокальних партій. Досить складний для виконання твір вдалося «приборкати» тендітному диригенту Юлії Мельниченко. Під її майстерними рухами артисти втілили справжню драматургію пісні, посюжетно відтворивши всі елементи композиції.

5

Окрасою музичного різнобарв’я став дует у складі студентів 4-го курсу Ольги Котюк та Анастасії Маринич (клас народної артистки України, професора Наталії Цюпи, концертмейстер Віталій Марченко). Приємно вразив присутніх ансамбль «Де б я не їхала» під керівництвом старшого викладача кафедри Тетяни Шнуренко. Дует у складі Віталіни й Маргарити Мороз заворожив своїми яскравими тембрами. Чудово виконала свою пісню Вікторія Ворона. Студентка 2-го курсу Даяна Несповита (клас викладача Ольги Снопко, концертмейстер Віталій Марченко) подарувала глядачам яскраве сольне виконання.

4

А далі естафету вдалих виступів перехопив Український народний хор імені Станіслава Павлюченка. Йому по праву дісталась найвідповідальніша місія – завершити свято! Під диригентським жестом студентки четвертого курсу Аліни Вільчинської хор виконав ряд творів, а саме: «Порізала пальчик» (солісти Зоряна Нестерук та Олександр Дітківський), «Ой, у полі могила», «Діброво зелена» (соліст Олександр Катинов). Патріотично пролунала заключна композиція концертної програми «Мій народ» (солістка Юлія Романенко). Окрему подяку хочеться висловити ведучим вечора – Наталії Полуцькій та Андрію Харкевичу.

9

Воїни АТО щиро подякували всім артистам, які долучились до виступу, наголосивши на тому, що саме пісня допомагає їм у нелегкій боротьби за незалежність України. На останок віртуози виконали духовний гімн України – «Молитву за Україну», в черговий раз підтвердивши свою любов до Батьківщини! Багато хто з присутніх переконався у тому, що народна пісня – найвагоміша зброя в сьогоднішній нелегкій боротьби! У ній все: і біль, і туга, і радість, і любов!

8

Варто додати, що цей концерт став уже другим в рамках акції студентів-музикантів КНУКіМ «Студент – для воїна АТО!», до якої після фольклорного ансамблю «Кралиця», котрий нещодавно влаштував благодійний концерт у м. Бердичів, тепер яскраво долучилися студенти Кафедри народнопісенного та хорового мистецтва КНУКіМ. Під час таких імпрез відбувається не лише творче спілкування артистів з аудиторією – збираються також кошти для Бердичівського військового госпіталю. Сподіваємося, що доброчинно-мистецька акція ще буде поширюватись, а допомога воїнам-захисникам збільшуватись!

Email: abiturient_knukim@ukr.net