Закордонна практика студентів ФГРіТБ в сонячній Болгарії

Дата: 14.09.2017 | Рубрика: Новини

Київський національний університет культури і мистецтв вважає пріоритетним напрямом діяльності надання можливості студентам закріпити отримані теоретичні знання практичними навичками під час проходження практики як в Україні, так і за кордоном. Завдяки програмі міжнародного стажування, студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу мають можливість підвищити рівень фахових компетенцій, вдосконалити свій рівень володіння іноземними мовами, розвивати комунікативні навики, що сприяє ефективній підготовці до майбутньої професійної діяльності у справжніх виробничих реаліях.

Літо промайнуло, але спогади про нього залишаться надовго. Особливо в студентської молоді, яка набувала професійного досвіду в сонячній Болгарії. Три місяці студенти Факультету готельно-ресторанного і туристичного бізнесу КНУКіМ, котрі пройшли успішно співбесіду, працювали в престижних чотири- та п’ятизіркових готелях, у преміальних клубах та ресторанах.

Днями в Університеті культури відбулась зустріч зі студентами, які проходили літню практику в Болгарії, а також із директором туристичної фірми I&J Travel, випускницею Кафедри міжнародного туризму Яною Бербеничук і організатором практики. Власне, від них з перших вуст можна було почути про всі переваги, труднощі і загалом професійний досвід такої роботи за кордоном. Крім того, Яна Барбеничук презентувала для студентів факультету нову програму зимової практики на гірськолижних курортах Болгарії в поточному навчальному році.

Під час своєї розповіді, студенти підготували презентацію на тему «Найголовніші причини, чому потрібно їхати на практику закордон». Серед багатьох плюсів, напевне, найважливішими є три головні кити, на яких і тримається закордонна практика та загалом навчання на ФГРіТБ:

• здобуття неоціненного практичного досвіду з туризмознавства;
  • встановлення нових знайомств, які в майбутньому можуть суттєво вплинути на успіхи в кар’єрі;
  • формування студента як конкурентоздатного фахівця індустрії гостинності, готового до роботи в реаліях ринку. Після закінчення стажування студенти стають власниками сертифікатів про проходження стажування за кордоном, що дозволяє розраховувати на більші шанси під час працевлаштування у порівнянні з іншими претендентами.

До того ж, не слід оминати увагою і те, що все це підкріплюється хорошим фінансовим стимулом. Адже проходження цієї практики повністю оплачуване місцевими готелями. Окрім суто практичних навичок, у молоді з’являється нагода ще й познайомитись з іншою культурою, традиціями, побутом, вивчити болгарську мову. У свій вільний час є нагода відвідати безліч міст – Созополь, Бургас, Несебр, Софія, Обзор, Равда.

От тільки, аби отримати цей досвід і сформувати підґрунтя успішної майбутньої кар’єри, потрібно впоратись із деякими труднощами. Щоправда при хорошій теоретичній базі, здобутій під час навчання на ФГРіТБ, це не складно. Найперше з чим доведеться зіткнутись – інша мова. По-друге, постійне перебування в напрузі від високого рівня професійної відповідальності. Хоча це лише стимулює працювати краще і виховувати в собі стійкість до різних стресових ситуацій та емоційну компетентність. І загалом, це перехід у новий етап життя, в якому – лише ти сам несеш відповідальність за всі свої дії, вчинки і помилки у роботі.

Досвід і компетенції під час проходження закордонної практики, яку студенти отримують при навчанні на ФГРіТБ – це успішне формування інноваційного, креативного, досвідченого і конкурентоздатного професіонала в індустрії гостинності!

Email: abiturient_knukim@ukr.net